Times’a tam sayfa FETÖ ilanı!

Türk Amerikan derneklerinin çatı kuruluşu TASC tarafından Times’a verilen tam sayfa ilanda FETÖ’nün darbe girişimi ve Batı’nın yaklaşımı protesto edildi.

Giriş Tarihi: 6.8.2016 21:54 Güncelleme Tarihi: 6.8.2016 23:24
New York Times’a tam sayfa FETÖ ilanı!

'deki Türk Amerikan derneklerinin çatı kuruluşu olan Türk Amerikan Yönlendirme Komitesi (TASC), ülkenin önde gelen gazetelerinden Times'a tam sayfa ilan vererek 15 Temmuz gecesi Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kanlı darbe girişimini protesto etti.

ABD'deki yaklaşık 150 Türk Amerikan derneğini bir araya getiren TASC'ın New York Times'ın bugünkü baskısında yayımlanan ilanında 15 Temmuz gecesi yaşananlar hatırlatıldı.

"Fetullahçı Terör Örgütü o gece demokrasiye ve hukuk kurallarına karşı bir darbe girişimi gerçekleştirdi." ifadesine yer verilen ilanda, örgütün girişimine karşı her kesimden insanların sokaklara döküldüğü ve Türk demokrasisini ve demokratik yollarla seçilmiş hükümeti korumak için hayatlarını tehlikeye attığı anımsatıldı.

NATO'DAN NEW YORK TİMES'A TÜRKİYE TEPKİSİ

"BATI DÜNYASI DEMOKRASİ SINAVINDAN BAŞARISIZ OLUYOR"

Bildiride, Türk halkının sergilediği kahramanca duruşun, 'nin olgun bir demokrasiye sahip olduğunu ve Türk halkının evrensel demokratik değerleri canları pahasına korumaya bağlı kaldığı gerçeğini gözler önüne serdiği ifade edildi.

Yaşanan süreçte Batı'nın, demokrasilerini korumak için canlarını feda etmeye hazır bir halka sahip Türkiye gibi bir müttefikle dayanışma göstermekten ziyade darbe girişimini haklı çıkarmaya çalıştığına hayal kırıklığı içinde tanıklık edildiği vurgulandı.

Tam sayfa bildiride, "Batı dünyası, ortak değerlerimizi savunan Türk halkını yüzüstü bırakarak demokrasi sınavından başarısız oluyor." ifadesine yer verildi.

İBRAHİM KALIN, 15 TEMMUZ'U NEW YORK TİMES'A YAZDI

Bildiride şu ifadelere yer verildi:

"ABD'de ve dünyada gerçekten demokrasi ve özgürlüğe inanan herkese Türkiye'nin demokratik ve seçilmiş hükümeti ile meclisinin yanında yer alma, onları destekleme çağrısında bulunuyoruz. Çünkü Türkiye'de demokrasiyi savunmak aynı zamanda ABD'de ve dünyada demokrasiyi savunmaktır. Buna kayıtsız kalamayız."

NEW YORK TİMES'TAN KÜSTAHLIK

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
New York Times’a tam sayfa FETÖ ilanı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN