Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rus basını: Putin Erdoğan'ın her yaptığına olumlu bakıyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bugün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesi sona erdi. Uçak düşürülme hadisesinin ardından iki lider arasındaki yüz yüze ilk temas olan görüşme hakkında Rus basını ne yorum getirdi?

Giriş Tarihi: 9.8.2016 16:39 Güncelleme Tarihi: 9.8.2016 17:17
Rus basını: Putin Erdoğan'ın her yaptığına olumlu bakıyor

Vedomosti (Ekonomi gazetesi) - Pavel Aptekar tarafından yazılan başyazı: "Putin salı günü Türk mevkidaşı Tayyip Erdoğan ile görüşme yapacak. Hem Putin hem Erdoğan Batı'ya yönelik açıklamalar yapmak zorunda. Erdoğan darbe girişimini bastırmasına yönelik Batı'nın tepkisinden memnun değil. Öte yandan Putin için bölgedeki kilit oyuncularla yeni anlaşmalar sağlandığını ve Suriye'de (öyle olmasa bile) çok daha etkili olduğunu göstermek önemli. Avrupalılara gaz boru hattı Türk Akımı projesini hatırlatmaları harika olur. " görüşlerine yer veriyor.

"TÜRKİYE BASİT BİR ORTAK VEYA MÜTTEFİK DEĞİL"

Komsomolskaya Pravda (Kremlin yanlısı yayın kuruluşu) - Jeopolitik Çalışmalar Merkezi Direktörü Leonid Ivashov ile yapılan söyleşide uzmanın aktardığı görüşleri şöyle: "Türkiye basit bir ortak veya müttefik değil. Bu yüzden Ankara ve Erdoğan ile bir ilişki geliştirebilmek için bu ilişkinin nereye gideceğini konusunda derin bir analiz yapmalı ve tahmin yürütmeliyiz. Rus sınırları yakınında Ankara'yı istikrarlı ve güvenli bölge yaratmak için çekmeliyiz. Bu Afganistan dahil Orta Asya, Kafkaslar ve Karadeniz bölgelerine fayda sağlayacaktır. Bu ayrıca küresel güç dağılımını da değiştirmeye yarar".

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rus basını: Putin Erdoğan'ın her yaptığına olumlu bakıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN