Rio'da güvenlik üst seviyede

Giriş Tarihi: 11.8.2016 18:46 Güncelleme Tarihi: 11.8.2016 18:48
Rio'da güvenlik üst seviyede

Basın mensuplarını taşıyan e yapılan taşlı saldırıda 3 kişinin hafif yaralanmasının ardından 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nın düzenlendiği Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde güvenlik önlemleri artırıldı.

Kadın basketbol maçlarının oynandığı Deodoro bölgesinden dönülürken olimpiyat üne yapılan saldırı, oyunların başından bu yana sıkı şekilde süren güvenlik önlemlerinin daha da artırılmasına neden oldu.

Spor müsabakalarının yapıldığı alanların çevresindeki sayısında artış yaşandı.

Alanlara yaklaşık bir kilometre mesafede kurulan güvenlik barikatlarıyla, olimpiyat akreditasyonu olmayan araç ve kişilerin bölgeye girişi engelleniyor. Müsabaka alanlarına girişler, kapatılan yollar nedeniyle az sayıda noktadan yapılabiliyor.

Özellikle favelalara (şehir dışı yerleşim alanı) yakın spor tesislerinin girişlerinde konuşlandırılan askeri araç ve panzerler de güvenliğin üst düzeyde tutulmasına yardımcı oluyor.

- Deodoro'da üst düzey önlem

Saldırının yaşandığı Deodoro, güvenlik önlemlerinin en yoğun şekilde görüldüğü bölge olarak dikkati çekiyor.

seremonisi için Maracana Stadı çevresinde alınan geniş güvenlik önlemlerinin benzeri, bu kez basketbol, modern pentatlon, binicilik, hokey ve yedili ragbi gibi branşların yer aldığı Deodoro bölgesinde alındı.

Otobüse yapılan saldırının taşla gerçekleştirildiği bildirilmişti. Saldırıya uğrayan otobüs, güvenlik konvoyu eşliğinde olay yerinden uzaklaştırılmış ve mağdurlar, Olimpiyat Köyü'ndeki medya merkezine getirilmişti. Saldırıda hafif yaralanan 3 kişinin arasında Türk olimpiyat gönüllüsü Kaan Korkmaz da vardı. Uluslararası basında yer alan haberlerde, otobüs camında 2 deli·k olması nedeniyle saldırının si·lahla gerçekleşme i·hti·mali· üzeri·nde durulmuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rio'da güvenlik üst seviyede
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN