Yurt dışında yaşayan Türklerin "gurbet" yolculuğu

Yıllık izinlerini baba ocağında geçiren Türkler, yaşadıkları ülkeye dönmek için geldikleri Kapıkule Sınır Kapısı'nda yoğunluk oluşturdu

Giriş Tarihi: 12.8.2016 15:31
Yurt dışında yaşayan Türklerin gurbet yolculuğu

Yıllık izinlerini baba ocağında geçiren Türkler, yaşadıkları ülkeye dönmek için geldikleri Kapıkule Sınır Kapısı'nda yoğunluğa neden oldu.

Kapıkule'ye girişte 3 kilometre, içerideki geçiş alanında ise 1 kilometre kuyruk oluştu.

Buradaki yoğunlukta sıra beklemek istemeyenler, İpsala, Pazarkule, Hamzabeyli ve Demirköy sınır kapılarından çıkış yapıyor. Oradaki sınır kapılarında da yoğunluk oluşmaya başladı.

İzmir'den Almanya'ya giden Metin Türkoğlu, tatilini ailesiyle İstanbul, Çeşme, Ayvalık ve Kuşadası'nda geçirdiğini söyledi.

Dört haftalık yıllık iznin çabuk geçtiğini belirten Türkoğlu, "'deki tatilimiz bitti, şimdi mecburen Almanya'ya işe döneceğiz. 'yi, akrabalarımızı her yıl olduğu gibi özleyeceğiz." diye konuştu.

Ordu'dan Avusturya'ya giden Suzan Aygün ise sınır kapısındaki kuyruğun sürücüleri yorduğunu söyledi. Tatilini ailesiyle güzel şekilde geçirdiğini dile getiren Akgün, "'de tatilimiz şu ana kadar çok güzel geçti. Buraya yarım saat önce geldik. İnşallah çok beklemeyiz." dedi.

İzmit'ten Almanya'ya giden Hüseyin Yazıcı da 4 saattir kuyrukta beklediğini ifade etti.

Tatil sonrası yurt dışında yaşayan Türklerin geri dönecekleri zaman sınır kapısında kuyruklar oluştuğunu söyleyen Yazıcı, "Çoluk çocuk yollardayız. İnşallah daha fazla beklemeyiz. Türkiye'den ayrılırken geride bıraktıklarımızın hasretiyle buradan gidiyoruz. Tatilimizi güzel şekilde geçirdik, ülkemize ve yakınlarımıza teşekkür ederiz." şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yurt dışında yaşayan Türklerin "gurbet" yolculuğu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN