Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Uğurlu’nun görevi 5 Ağustos’ta bitti

Giriş Tarihi: 13.8.2016
NATO: Uğurlu’nun görevi 5 Ağustos’ta bitti

Türkiye'deki hain darbe girişiminin ardından 'deki Müttefik Dönüşüm Komutanlığı'ndaki görevinden ayrılarak ABD'ye sığınma talebinde bulunduğu söylenen Tümamiral Mustafa Zeki Uğurlu'nun, 5 Ağustos'a kadar görevinde kaldığı bildirildi. Öte yandan Türkiye'nin hassasiyetlerini göz önünde bulunduran , dün Uğurlu'nun fotoğrafını resmi internet sitesinden kaldırdı.

Eğitim Komutanlığı Sözcüsü Jay Paxton, yapılan açıklamada "Uğurlu'nun görevi 5 Ağustos'ta sona erdi. 16 Ağustos itibariyle, onun görevini Tümamiral Önder Çelebi devralacak. Bu değişimn misyonuna ve operasyonlarına etkisi olmamıştır" ifadeleri yeraldı. NATO'nun internet sitesinde de 26 Temmuz tarihli bir fotoğrafta, Tümamiral Mustafa Zeki Uğurlu'nun fotoğrafının yeraldığı ortaya çıktı. Uğurlu'nun firar edip 'den sığınma talebinde bulunduğunu, dünyaya Reuters haber ajansı duyurmuş, haberde ismi açıklanmayan bir Türk yetkilinin "22 Temmuz'da rütbelerini ve kimliğini üste bıraktı ve bundan sonra kimse kendisinden haber alamadı" ifadelerine yer verilmişti. NATO'nun sitesindeki fotoğraf Reuters'in haberindeki bu ifadeyi de yalanlamış oldu.

FİRARİ UĞURLU'NUN FOTOĞRAFINI İNTERNET SİTESİNDEN KALDIRDI

"Amerika'nın Sesi" adlı haber sitesi de Mustafa Zeki Uğurlu'nun ABD'den sığınma talebi bulunup bulunmadığına dair ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Dairesine soru yöneltti. Ancak kurum sözcüsü Steve Blando "Herhangi spesifik bir sığınma talebi hakkında bilgi vermeyiz" dedi. Bu arada, Türkiye'nin hassasiyetlerini göz önünde bulunduran NATO, dün Uğurlu'nun fotoğrafını resmi internet sitesinden kaldırdı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
NATO: Uğurlu’nun görevi 5 Ağustos’ta bitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN