ABD vatandaşı PKK/YPG'de savaşırken öldü

'nin Halep kentine bağlı Menbiç ilçesinin DAEŞ'den alınması operasyonunda yaşamını yitiren Amerika vatandaşı bir YPG'linin daha kimliği açıklandı. Menbiç'te yürütülen operasyon sırasında, 10 Ağustos'ta 'Amed Kobani' kod adını kullanan William Savage adlı bir Amerikalının ağır yaralandığı yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı belirtildi. Menbiç operasyonunda şimdiye kadar YPG ile birlikte DAEŞ'le savaşırken ölen Amerika ve gönüllü savaşçı sayısı 5 olarak açıklandı.

Giriş Tarihi: 17.8.2016 17:43 Güncelleme Tarihi: 17.8.2016 18:01
ABD vatandaşı PKK/YPG'de savaşırken öldü

Menbiç'in DAEŞ'den geri alınması için 1 Haziran'da Demokratik Güçleri ile Menbiç Askeri Meclisinin Koalisyon güçlerinin hava desteğinde başlattığı ve 12 Ağustos'ta sona eren operasyonda YPG ile birlikte DAEŞ'e karşı savaşan bir Amerika vatandaşının daha yaşamını yitirdiği açıklandı. 'deki Kürt sitelerinde yer alan habere göre, 'Amed Kobani' kod adını kullanan William Savage adlı bir Amerikalı savaşçının öldüğü belirtildi. Amerika vatandaşı Savage'nin 2015 yılında YPG'ye katıldığı ve 10 Ağustos'ta Menbiç'teki çatışmada ağır yaralandığı ve yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı belirtildi.

ŞİMDİYE KADAR AMERİKALI VE AVRUPALI 5 GÖNÜLLÜ SAVAŞÇI ÖLDÜ

Menbiç'te 1 Haziran'da başlayan ve 12 Ağustos'ta Menbiç ilçe merkezi ile yaklaşık 200 köyün DAEŞ'den geri alınması ile sonuçlanan operasyonda şimdiye kadar Amerika ve olup YPG ile birlikte gönüllü olarak çatışmalara katılarak yaşamını yitirenlerin sayısı 5 olarak açıklandı.

ABD'DEN YPG'Lİ TERÖRİSTE TAZİYE!

ABD ASKERLERİNİN ÜNİFORMASINDAKİ YPG LOGOSU

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD vatandaşı PKK/YPG'de savaşırken öldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN