Eskisinden daha iyi olmak istiyoruz

Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptıkları zirvenin iki ülkenin, karşılıklı olarak ilişkileri onarmak ve geliştirmek istediğini doğruladığını söyledi

Giriş Tarihi: 17.8.2016
Eskisinden daha iyi olmak istiyoruz
Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev ile Soçi'de bir araya geldi. İki lider görüşmelerinden önce basın mensuplarına gündeme dair açıklamalarda bulundu. Rus lider Putin açıklamalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile St. Petersburg'da yaptıkları görüşme ve - ilişkilerinin normalleşmesine ilişkin değerlendirmelerde de bulundu.

TEŞEKKÜR ETTİ
Putin, "Bizim için dost olan ve uzun yıllardır benzersiz işbirliği ilişkisi kurduğumuz Türkiye ile ilişkilerimizin tüm boyutlarıyla yeniden kurulması için samimi bir şekilde gayret ediyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya'ya gerçekleştirdiği son ziyaret, ikili ilişkilerimizi sadece yeniden canlandırmaya değil, geliştirmek için de tam kapsamlı bir çalışma yürütmeye karşılıklı olarak istekli olduğumuzu gösterdi" ifadelerini kullandı. Rusya Devlet Başkanı Putin, Nazarbayev'e de Türkiye- Rusya ilişkilerinin düzelmesi amacıyla gösterdiği çaba için teşekkür ederek, "Çabalarınız başarıyla sonuçlandı" dedi. Kazakistan lideri Nazarbayev ise Ankara ve Moskova arasındaki ilişkilerin düzelmesinden memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Kremlin'den yapılan açıklamada Putin ile Nazarbayev'in ikili ticari, kültürel, insani ilişkileri görüşeceği ve Avrasya bölgesinde işbirliğinin teşviki ile bölgeyi ilgilendiren kilit konuları ele alacağı ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eskisinden daha iyi olmak istiyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN