Türkiye'nin en iyi haber sitesi

için seyahat uyarısını kaldırdı

Giriş Tarihi: 17.8.2016 20:27 Güncelleme Tarihi: 17.8.2016 20:27
Litvanya Türkiye için seyahat uyarısını kaldırdı

, 'de geçen aylarda yaşanan terör saldırıları sonrası vatandaşlarına koyduğu seyahat uyarısını kaldırdı.

Dışişleri Bakanlığınca yapılan yazılı açıklamada, "'deki güvenlik durumu göz önünde bulundurulduğunda, başkent Ankara ve İstanbul için yapılan çağrılarımızı geri çekiyoruz. Bu şehirlerin havaalanları normal çalışmalarına rağmen yolcuların dış hat terminallerine en az 3 saat önceden gitmelerini öneriyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, Litvanya vatandaşlarından gösterilerin yapıldığı bölgeler ile suç işlenme ihtimali bulunan mahallelerden uzak durmaları ve dikkatli olmaları istenerek, "Türk Silahlı Kuvvetleri ile PKK terör örgütü arasında devam eden çatışmalardan kaçınmak için Diyarbakır'a gitmenizi tavsiye etmiyoruz." değerlendirmesinde bulunuldu.

Önceki duyuruda yer verilen, "Suriye sınırına 10 kilometre mesafede kalan yerlerden uzak durun. Hatay, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardın ve Şırnak'ta zorunlu olmayan seyahatlerinizi erteleyin." önerisi ise değiştirilmedi.

Litvanya, mart ayında yaşanan terör saldırıları üzerine 'ye seyahat edecek vatandaşları için "Zorunlu olmayan seyahatlerinizi erteleyin" uyarısı yapmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Litvanya Türkiye için seyahat uyarısını kaldırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN