Firari darbecilerin sığınma mülakatları başladı!

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) darbe girişimine katıldıktan sonra 'a kaçan 8 askerin siyasi sığınma başvurularına ilişkin mülakatları başladı. Mülakatın ardından basına açıklamalarda bulunan Stavroula Tomara, Türk basınına açıklama yapmayacağını belirterek, Türk basınının uzaklaşmasını talep etti.

Giriş Tarihi: 19.8.2016 20:25 Güncelleme Tarihi: 19.8.2016 23:35
Firari darbecilerin sığınma mülakatları başladı!

Başkent Atina'daki İltica Ofisine getirilen bir askerin mülakatı, yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleşti. Sabah erken saatlerde iltica ofisine getirilen askerin mülakatı 5 saatten fazla sürdü.

Daha önce ikili gruplar halinde planlanan mülakatların ların daha rahat çalışabilmesi için tek tek gerçekleşeceği ve böylelikle sürecin 30 Ağustos'a kadar uzayacağı bildirildi.

Yüzbaşı Feridun Çoban mülakatın ardından, iltica ofisinin bulunduğu kompleksin arka kapısından gizlice çıkartıldı. Çoban'ın, yüzünün görülmesini engellemek amacıyla başına beyaz bir kumaş örttüğü görüldü.

Mülakatın ardından basına açıklamalarda bulunan Avukat Stavroula Tomara, Türk basınına açıklama yapmayacağını belirterek, Türk basınının uzaklaşmasını talep etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Firari darbecilerin sığınma mülakatları başladı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN