Merkel: "AB- arasındaki sığınmacı anlaşması çok önemli"

Almanya Başbakanı Merkel: "İnsanları ticaret öğesi olarak gören, hayatları tehlikeye atılan yasa dışı insan kaçakçılığını önlemek istiyorsak bunun başka yolu yok"

Giriş Tarihi: 19.8.2016 01:51
Merkel: AB-Türkiye arasındaki sığınmacı anlaşması çok önemli

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Avrupa Birliği (AB) ile arasındaki sığınmacı anlaşmasının çok önemli olduğunu söyledi.

Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel Başkanı ve Başbakan Merkel partisinin internet üzerinden yayın yapan televizyon kanalı CDU-TV'ye yaptığı açıklamada, ile AB arasında mart ayında imzalanan anlaşmanın önemini bir kez daha vurguladı.

MERKEL PROTESTO EDİLDİ

Merkel sığınmacıların ülkelerini terk etmelerine neden olan sebeplerin nasıl çözüme kavuşacağı ve insan kaçakçalığının nasıl önlenebileceği sorularının önemine işaret ederek, bu noktada AB ile arasında imzalanan anlaşmanın büyük rol oynadığını kaydetti.

MERKEL'DEN TÜRKİYE'YE ÖVGÜ

Angela Merkel, ''İnsanları ticaret öğesi olarak gören, hayatları tehlikeye atılan yasa dışı insan kaçakçılığını önlemek istiyorsak bunun başka yolu yok. Köken ülkelerle konuşmak, oralara kalkınma yardımları sunulmalı. Türkiye ile yaptığımız gibi insanların ülkelerinin yakınında insana yaraşır koşullara sahip olmaları için mültecilere yardım sağlamak zorundayız'' dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Merkel: "AB-Türkiye arasındaki sığınmacı anlaşması çok önemli"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN