Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ Azerbeycan’da hala çok güçlü

Erzurum faaliyet gösteren Gülen Vakfı eski müdürü ve ’da Gülen’in eğitim faaliyetlerinde bulunan Ümit Akdemir, FETÖ’nün örgütlenmesi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sabah.com.tr’ye konuşan Ümit Akdemir “FETÖ okulları Socar’a devredildi ama örgütün tüm kadrosu ve imamları o okullarda faaliyet göstermeye devam ediyor.

Giriş Tarihi: 20.8.2016 16:37 Güncelleme Tarihi: 20.8.2016 16:48
FETÖ Azerbeycan’da hala çok güçlü

İŞTE ÜMİT AKDEMİR'İN SABAH.COM.TR'YE YAPTIĞI AÇIKLAMADAN BAZI BAŞLIKLAR

FETÖ AZERBAYCAN'DA FAALİYETLERİNE KESİNTİSİZ DEVAM EDİYOR

Fetullahçı örgütün 'daki faaliyetlerinin yasaklandığını düşünüyorsak yanılırız. Evet Gülen'in okulları devletinin petrol şirketi olan Socar'a devredildiği doğru. Ancak gizli imamlar, öğretmen kadrosu ve eğitimcilerin tamamı o okullar faaliyet göstermeye devam ediyor.

İLHAM ALİYEV FETÖ'NÜN HEDEFİNDEYDİ

Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev'in bu konuda yanlış bilgilendirildiğine inanıyorum. Haberi olduğunda bunlara izin vermeyeceğine de inanıyorum. Çünkü Nahçivan Özerk Cumhuriyeti'nde bu örgüt tamamen temizlendi. Bu operasyon da İlham Aliyev'in bilgisi dahilinde gerçekleşti. FETÖ gizli toplantılarında benim yanımda "İlham Aliyev'i bitireceğiz" diyordu. Ancak buna güçleri yetmedi. Ama o günlerde yanaşamamaları bugün benzer bir saldırıyı gerçekleştirmeyeceği anlamına gelmez.

PROF. FERHAD MEHDİYEV İSMİNE DİKKAT!

Azerbaycan hükümeti Prof. Ferhad Mehdiyev ismine dikkat etmesi gerekir. Azerbaycan'da deşifre olmadan 'ye kaçan Mehdiyev FETÖ tarafından kurulan Zirve Üniversitesi'nde öğretim görevlisiydi. Türkiye'de mahrem hizmetler toplantısına katılmış ve yurtta benim yanımda kalmıştı. Azerbaycan'daki FETÖ'nün mahrem hizmeti bu kişi tarafından yürütülüyor olabilir. Bu konuda Azerbaycan yetkililerini uyarmak istiyorum.

DARBE BAŞARILI OLSAYDI SÖZDE TÜRK BAHARI BAŞLATACAKLARDI!

Bu örgütün Azerbaycan'da 28 okulu var. Kafkas Üniversitesi'ne ise tamamen mühür vuruldu. Bu okullarda sürekli olarak asker, polis, bürokrat ve akademisyen yetiştiriliyor. Bunlar Azerbaycan devletine değil Fetullah Gülen'e bağlı insanlar olarak bürokrasiye kazandırılıyor. Eğer Türkiye'deki darbe başarılı olsaydı bu operasyon Azerbaycan veTürkmenistan ve Kırgızistan'a yayılacaktı. Türkiye'de başarısız olduğu için bu ülkelerde operasyon durduruldu.

NAHÇİVAN GİBİ TÜM FAALİYETLERİ YASAKLAMALARI GEREKİYOR.

Başta Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan ve Türkmenistan olmak üzere tüm Orta Asya ülkeleri bu beladan tam temizlenmek istiyorsa bir an önce bu örgütün faaliyetlerine son vererek imamları ve örgütün üyelerini sınırdışı etmesi gerekir. Nahçivan'ın izlediği yöntem bu konuda bütün Orta Asya ülkelerine örnek olmalı. Okullarını ve ticari kurumlarını kapatarak hepsini sınırdışı etti. Bu beladan kurtulmak için başka bir yöntem yok.

Türkiye'de yaşanan 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi tüm ülkelere örnek olmalı. Bizim ülkemizde bu kadar etkili değiller, bize bir şey olmaz şeklinde bir düşünce büyük hatalara neden olabilir. Türkiye'de de FETÖ'nün askeriyede darbe yapacak gücünün olmadığı iddia edilirken ben adım adım darbeye gidildiğini anlatıyordum.

Kaynak: Sabah.com.tr

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ Azerbeycan’da hala çok güçlü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN