'den 'Fırat Kalkanı Operasyonu' değerlendirmesi!

Savunma Bakanlığı, Türkiye’nin başlattığı Fırat Kalkanı Operasyonu sonucu, Cerablus’un DAEŞ’ten alınmasının örgüte büyük bir darbe vurduğunu bildirdi.

Giriş Tarihi: 26.8.2016 00:09 Güncelleme Tarihi: 26.8.2016 00:19
ABD'den 'Fırat Kalkanı Operasyonu' değerlendirmesi!

Pentagon Sözcüsü Peter Cook, bakanlıkta düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin DAEŞ'e yönelik başlattığı Fırat Kalkanı Operasyonu'na ilişkin değerlendirmede bulundu.

Fırat Kalkanı Operasyonu'na katılan li muhalif güçlerin koalisyon unsurlarının da desteğiyle Cerablus'un kontrolünü ele geçirdiğini belirten Cook, DAEŞ savaşçılarının büyük ölçüde kentten çıkarıldığını kaydetti.

"KOALİSYON GÜÇLERİ TEK HAVA SALDIRISI DESTEĞİ VERDİ"

Örgütün son direnişini kırmak ve el yapımı bombaları temizlemek için operasyonların devam ettiğini ifade eden Cook, koalisyon güçlerinin Cerablus operasyonuna bugün tek saldırısı desteği sunduğunu bildirdi.

Cook, hava saldırısının spesifik DAEŞ noktasını hedef aldığını belirtti.

Suriye'nin kuzeyindeki Münbiç'in ardından, Cerablus'un da örgütten alınmasının DAEŞ'e karşı yürütülen askeri operasyonun "Önemli bir kilometre taşını" oluşturduğunu anlatan Cook, "Bu DAEŞ'e vurulan ağır bir darbe. Cerablus operasyonu özellikle askeri operasyonlar kapsamında ileriye dönük önemli bir adım." değerlendirmesinde bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'den 'Fırat Kalkanı Operasyonu' değerlendirmesi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN