Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Komşu’dan Erdoğan’a tam destek

Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopulos ile Başbakan Aleksis Çipras, ’nin seçilmiş hükümetine ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tam destek mesajları verdi

Giriş Tarihi: 29.8.2016
Komşu’dan Erdoğan’a tam destek

Yunan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos, göçmenlerden sorumlu Birleşmiş Milletler Temsilcisi Filipo Grandi ile yaptığı görüşmede, ile AB arasında imzalanan geri kabul anlaşmasının öneminden söz ederken Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştiren bazı Avrupa Birliği ülkelerine sert çıktı. Pavlopulos "Türk-Yunan ilişkilerindeki anlaşmazlıklar ne olursa olsun, darbe girişimine maruz kalan seçilmiş hükümete ve Cumhurbaşkanı'na tam destek verdiğini" söyledi. Bazı Avrupa ülkelerinin Erdoğan'a yönelik sert açıklamalarını da eleştiren Pavlopulos "Özellikle son zamanlarda zor günler geçirmekte olan 'nin Cumhurbaşkanı'na yöneltilen abartılı eleştiriler son derece anlamsızdır. Bu yöntemlerle Erdoğan'ı Batı'ya küstürmek ve Batı'ya olan güvenini sarsmak büyük bir hata olur" dedi. Önümüzdeki günlerde Ankara'yı da ziyaret etmesi beklenen Grandi ise, Yunanistan Cumhurbaşkanı'nın Erdoğan'a destek veren açıklamalarından duyduğu memnuniyeti gizlemedi.

"Darbeyi ilk kınayan biziz"
Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ise Real News gazetesine verdiği özel demecinde 'deki gelişmeleri günü gününe izlediğini söyledi. "Türkiye'deki darbe girişimini ilk kınayan ve seçilmiş hükümete ilk desteği veren biz olduk" diyen Çipras, Türkiye'deki ortamın bir an önce normalleşmesini dilediğini söyledi ve "Bu, hepimizin yararına olacaktır" şeklinde konuştu. Çipras ayrıca 'Türkiye ile AB arasında imzalanan geri kabul anlaşmasının bu gelişmelerden sonra bile sekteye uğramadığını ve bu anlaşmanın sağlam temellere oturmuş olduğunun böylece kanıtlanmış olduğunu' da sözlerine ekledi.

'Bizi en iyi, dostumuz Yunanlar anlar'
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan'ın Girit adasında Yunan mevkidaşı Nikos Kotzias ile düzenlediği ortak basın toplantısında "Özellikle Avrupa'da, Türkiye'nin yaşadığı bu tehlikeyi Yunanistan'dan daha iyi kimse anlayamaz" dedi ve Yunan liderlere 'Türk halkına verdikleri destekten dolayı' teşekkür etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Komşu’dan Erdoğan’a tam destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN