Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ve Zaman Belçika kapandı

'da yayın yapan ve Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yakınlığıyla bilinen gazetesi ile Belçika'da yayın yapan Zaman Belçika gazetesi yayınlarına son verdi.

Giriş Tarihi: 29.8.2016 16:48 Güncelleme Tarihi: 29.8.2016 17:43
Zaman Fransa ve Zaman Belçika kapandı

ZAMAN FRANSA KAPANDI

France ve Zaman isimleriyle Fransızca ve Türkçe yayın yapan haftalık gazetenin yayın kurulu, Türkiye'deki darbe girişimi sonrası ortaya çıkan gergin ortam ve bunun 'ya da yansıması sonrası böyle bir karar almak zorunda kaldıklarını açıkladı. Yazılı açıklamada, 2008 yılından bu yana yayınlanan Zaman France'ın 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Fransa'da hedef alındığı ve Türk toplumunun saldırı ve tehditlerine maruz kaldığı ifade edildi. Açıklamada, Zaman France'ın darbe girişimini net bir şekilde kınadığı hatırlatılarak gazetenin darbeye kalkışan terör örgütüyle işbirliği yapmakla suçlandığı belirtildi.

"Zaman France'ın macerası sona eriyor" başlığıyla duyurulan kapanışın, Zaman'ın Fransızca ve Türkçe haftalık basılı yayını ve her iki dildeki internet sitesi için de geçerli olduğu duyuruldu.

Yayına 2008 yılında başlayan gazete, özellikle 17-25 Aralık'tan sonra Fransa'da yaşayan Türklerden büyük tepki çekmiş, binlerce Türk vatandaşı aboneliğini iptal etmişti. Aboneliğini iptal etmesine rağmen gazetenin adresine postalandığını belirten çok sayıda Türk vatandaşı, gazeteye çağrıda bulunarak uygulamaya son verilmesini istemişti.

ZAMAN BELÇİKA DA KAPANDI

Örgüte yakınlığına bilinen Zaman Belçika da kapandı. 17-25 Aralık'tan sonra bir süre Zaman Benelux olarak yayın yapan gazete, darbe girişiminin ardından internet sitesinin faaliyetlerini sonlandırdı ve siteye girenleri Zaman Fransa'ya yönlendirmeye başladı.

ZAMAN HOLLANDA'DA KAPANABİLİR

Belçika ve Hollanda'da Felemenkçe yayınlanan Zaman Vandaag gazetesinin de kapanmak üzere olduğu bildiriliyor. Gazetenin Belçika Müdürü Mete Öztürk, Belçika basınına yaptığı açıklamada, yayınlarına son verme ihtimallerinin bulunduğunu söyledi.

FETÖ'NÜN BELÇİKA'DAKİ ÇATI KURULUŞUNDAN TÜRKÇE HABER SİTELERİNE TEHDİT BELÇİKA'DA TÜRK SİYASETÇİYE FETÖ KOMPLOSU BELÇİKALI TÜRKLER, FETÖ OKULLARINDAN BİN PİŞMAN FETÖ'NÜN BRÜKSEL'DE "TUSKON" OYUNU

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zaman Fransa ve Zaman Belçika kapandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN