Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bahreyn'den 'a sert uyarı!

Bahreyn Dışişleri Bakanı Halid bin Ahmed Al Halife, 'a, Arap dünyasının iç işlerine müdahaleye ve hac ibadetini siyasileştirme çabalarına acilen son vermesi çağrısında bulundu.

Giriş Tarihi: 8.9.2016 20:12 Güncelleme Tarihi: 8.9.2016 20:23
Bahreyn'den İran'a sert uyarı!
Kahire'de düzenlenen Arap Birliği 146. Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılan Al Halife, Körfez ülkelerinin ile iyi komşuluk ilişkileri kurmak istediğine dikkati çekerek, ", Arap dünyasının iç işlerine müdahaleye ve hac ibadetini siyasileştirme çabalarına acilen son vermeli." dedi.

meselesine de değinen Al Halife, Arap dışişleri bakanlarının, Filistin davasını ve İsrail'in uzlaşmaz tavrıyla mücadelenin gerekliliğini tartıştıklarını ifade ederek, İsrail'in Yahudi yerleşim birimleri faaliyetlerini durdurması için uluslararası baskının artırılmasını istedi.

Bu arada Al Halife, konuşmasının ardından Arap Birliği Dönem Başkanlığı görevini Tunus Dışişleri Bakanı Hamis el-Cihinavi'ye devretti.

Cihinavi de Libya dosyasının Tunus'un öncelikli meseleleri arasında yer aldığına işaret ederek, bu ülkedeki durumun, Libya Siyasi Anlaşması'nın aktif katılımını ve çabaların sürdürülmesini gerekli kıldığını vurguladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahreyn'den İran'a sert uyarı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN