Kıpırdamayın çekiyorum!

Giriş Tarihi: 10.9.2016
Kıpırdamayın çekiyorum!

’de, Los Angeles’ta inşa edilen dünyanın en yüksek gökdeleninin üzerine çıkan işçiler, yaklaşık 330 metrede hatıra fotoğrafı çektirdi

'nin New York kentindeki Rockefeller gökdeleninin inşaatında çalışan işçilerin yerden 250 metre yükseklikteki bir kirişin üzerinde oturarak öğlen yemeklerini yedikleri fotoğrafın üzerinden tam 84 yıl geçti. Yıllar sonra bu ikonik fotoğrafa benzer başka bir fotoğraf, Los Angeles'ta yapılan dünyanın en uzun gökdeleninin üzerine çıkan işçiler tarafından çektirildi. 336 metre yükseklikteki Wilshire Grand isimli gökdelenin zirvesindeki kareler görenleri hayrete düşürdü. 5 işçi kulenin en tepesine çıkarak fotoğrafçı Gary Leonard'a korkusuzca verdikleri pozla yürekleri hoplattı. Sosyal medyada büyük rağbet gören fotoğraf defalarca kez paylaşıldı. 1 milyon dolarlık projeyi bitirmeye çalışan mimarların Şubat 2014'te başladıkları gökdeleni 2017'de bitirmesi bekleniyor. Gökdelende otel, ofisler ve alışveriş merkezli bir kompleks olması planlanıyor.

BÜYÜK BUHRAN'DAN HATIRA
20 Eylül 1932'de ABD'nin 1929'da başlayan Dünya Ekonomik Bunalımı'yla sarsıldığı yıllarda 11 İrlandalı işçinin bu fotoğrafıyla birlikte hayatları yakın markaja alınmış ve belgesellere de konu edilmişti. Günümüzde de hâlen popüler eserlerden olan fotoğrafı çeken kişinin adı bilinmiyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kıpırdamayın çekiyorum!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN