Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Reagan suikastçısı 35 yıl sonra özgür

Eski ABD başkanlarından Ronald Reagan’a suikast düzenleyen John Hinckley, 35 yıl sonra serbest kaldı. 61 yaşındaki Hinckley’nin artık kimse için tehdit oluşturmadığı açıklandı

Giriş Tarihi: 12.9.2016
Reagan suikastçısı 35 yıl sonra özgür
ABD Başkanı Ronald Reagan'a Mart 1981'de suikast düzenleyen John Hinckley, 35 yıl sonra başkent 'da kaldığı St. Elizabeths Hastanesi'nin psikoterapi koğuşundan serbest bırakıldı. 61 yaşındaki Hinckley'nin artık ne kendisi ne de başkası için tehdit oluşturduğu belirtildi. Hastane sözcüsü, daha önce hastaneden çıkması beklenen tüm hastaların tahliye edildiğini ve Hinckley'nin de bu hastalar arasında olduğunu açıkladı. Washington Post gazetesi de Hinckley'nin özgür kalması gereken tarihte tahliye edildiğini yazdı. Federal mahkeme, temmuzda Hinckley'in hiçbir şekilde tehlike teşkil etmediğini belirterek annesinin Williamsburg'deki evinde yaşayabileceğine karar vermişti. Hinckley'nin bir süredir annesinin evine ziyaretler düzenlediği ve tam zamanlı yaşam için hazırlık yaptığı ifade ediliyor.

JODIE FOSTER TAKINTISI
Ünlü aktris Jodie Foster'a takıntılı bir aşk duyan Hinckley, 30 Mart 1981'de Washington'daki bir otelin önünde Reagan'a Foster'ın dikkatini çekmek için ateş açmıştı. Beyaz Saray Sözcüsü James Brady, Gizli Servis ajanı Tim McCarthy ve Reagan'ın koruması yaralananlar arasındaydı. Saldırı öncesi Foster'a mektup yazan Hinckley, aşkını anlatıp bir şans istemiş ve Başkan Reagan'a düzenleyeceği suikastın Foster'ın dikkatini çekmek için yapması gereken bir hamle olduğunu ifade etmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Reagan suikastçısı 35 yıl sonra özgür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN