Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da terörle mücadele tam gaz!

'da, terör saldırılarının ardından kurulmasına karar verilen Radikalleşmeye Karşı İkna Merkezlerinin ilki ülkenin iç bölgelerinde yer alan Pontourny a Beaumont-en-Veron kasabasında hizmete girdi.

Giriş Tarihi: 14.9.2016 17:27
Fransa'da terörle mücadele tam gaz!

İçişleri Bakanlığının nisan ayında yayınladığı ''Radikalleşmeye Karşı Mücadele Planı'' kapsamında deneme amaçlı faaliyete geçen bu merkezde 18-31 yaş arasındakilere gönüllülük esasına göre pedagojik eğitim verilecek. Söz konusu merkezin işleyişine bakılarak, gerekli eksiklikler tamamlandıktan sonra ülkenin diğer bölgelerinde de yine bu tür merkezler kurulacak.

İçişleri Bakanlığı verilerine göre, ülkede "terörü övme" eğilimde olanların sayısı 12 bine yakın. Yine bakanlık rakamlarına göre, geçen yıldan bu yana bu rakam yüzde 69 arttı. Bakanlık, radikalleşme eğilimi olan mahkumlar için de yine cezaevlerinde de bu tür merkezlerin kurulması için çalışıyor.

Ülkede geçen yıl meydana gelen Charlie Hebdo saldırısı sonrası terör alarmı en yüksek seviyeye çıkartılmış, 130 kişinin öldüğü 13 Kasım 2015'teki saldırılardan sonra ise terörün için çok ciddi bir tehdit olduğu belirtilmişti.

Nice'te 15 Temmuz'da meydana gelen, 85 kişinin öldüğü saldırı sonrasında ise terör tehdidinin tarihinde görülmemiş kadar yüksek olduğu vurgulanmıştı.

FRANSA'DAN ÜRKÜTEN AÇIKLAMA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fransa'da terörle mücadele tam gaz!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN