Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Donald Trump: Kendimi 30 yaşımdaki kadar iyi hissediyorum

Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Donald Trump, 'de yaşayan Türk asıllı ünlü kalp cerrahı Mehmet Öz'ün programında "Şu an kendimi 30 yaşımdaki kadar iyi hissediyorum" dedi.

Giriş Tarihi: 16.9.2016 02:18
Donald Trump: Kendimi 30 yaşımdaki kadar iyi hissediyorum

'de başkanlık seçimlerine iki aydan kısa bir süre kala başkan adayları ve Trump'ın durumları Amerikan medyasında tekrar tartışma konusu olmaya devam ediyor.

Doktor Öz'ün Cumhuriyetçi Parti'nin adayı Donald Trump ve kızıyla Ivanka Trump'la yaptığı söyleşi, Amerikan Fox TV kanalının gündüz kuşağında banttan yayınlandı.

HİLLARY CLİNTON HASTANEYE KALDIRILDI

Programda Öz'e, doktoru Harold Bornstein'ın verdiği 13 Eylül tarihli mektubunu gösteren 70 yaşındaki Trump, "Başkanlık için yarışıyorsanız, sağlıklı olmak sorumluluğunuz olduğunu düşünüyorum. Sağlıklı değilseniz işinizi yapamazsınız diye düşünüyorum." açıklamasında bulundu.

Trump daha sonra Öz'e, Ronald Reagan'ın başkan olduğundaki yaşıyla ile tam da aynı yaşlarda olduğunu belirtti. Hillary Clinton'un kendisinden sadece bir yaş daha genç olduğunu ifade eden Trump, "Şu an kendimi, 30 yaşımdaki kadar iyi hissediyorum" dedi.

Programda Öz'e, hayatında doktora sadece 11 yaşında apandisit yüzünden gittiğini söyleyen Trump'ın raporunda ise kilosunun fazla olduğu ve kolestrol düşürücü ilaç kullandığı belirtilirken, sigara ve alkol kullanmadığı kaydediliyor.

Ailenin durumu

Öz'e "Eşim programınızın büyük hayranı" diyen Trump, programda babasının sağlık durumuyla ilgili de konuştu. Trump, babasının 94 yaşında öldüğünü, son yıllarında alzheimer hastalığı olduğunu tahmin ettiğini söyledi. Annesi için son yıllarında "Zihinsel olarak inanılmazdı" derken, kaza sonucu hayatını kaybeden annesinin 90'lı yaşları gördüğünü söyledi.

Demokrat Parti'nin başkan adayı 68 yaşındaki Hillary Clinton'un 11 Eylül törenlerinde ateşinin yükselmesi sonucu tören alanından erken ayrılması ve ardından zatürre olduğunun açıklanması, Trump'ın sağlık durumun da merak edilmesine neden olmuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Donald Trump: Kendimi 30 yaşımdaki kadar iyi hissediyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN