Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devlet Başkanı'ndan önemli açıklamalar!

Giriş Tarihi: 16.9.2016 10:59
Filistin Devlet Başkanı'ndan önemli açıklamalar!

Abbas, Moritanya'nın başkenti Nuakşot'ta Arap Birliği büyükelçiler toplantısında yaptığı açıklamada, "Katar, Fetih ile Hamas arasında yakında gerçekleşecek görüşmelere ev sahipliği yapmaya hazır olduğunu bildirdi. Hamas ile ulusal birlik hükümeti kurma, ardından da cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerine gitme konusunda görüş birliği sağlanmasını ümit ediyoruz." dedi.

Söz konusu çabaların başarılı olması durumunda 'de uzlaşı sağlanacağını ifade eden Abbas, Ortadoğu süreciyle ilgili gelişmelere de değindi.

BİR MEKANİZMA ÜZERİNDE ANLAŞILMALI

Fransa hükümetinin 2016 sona ermeden uluslararası barış konferansı düzenleme konusunda istekli olduğunu hatırlatan Abbas, birkaç gün sonra Birleşmiş Milletler'de (BM) bu konunun ayrıntılarının ele alınması amacıyla bir toplantı düzenleneceğini söyledi.

Abbas, "Konferansın düzenlenmesini ve dünyanın, müzakereler ve uygulamaların süresini belirleyecek bir mekanizma üzerinde anlaşmasını umuyoruz. Çünkü , bizimle siyasi diyaloğa girmeyi prensip olarak reddediyor." ifadelerini kullandı.

İsrail ile Filistin arasındaki barış görüşmeleri, İsrail'in 1967 sınırlarını ve Yahudi yerleşim birimleri inşasına son vermeyi kabul etmemesi nedeniyle Nisan 2014'te durmuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Filistin Devlet Başkanı'ndan önemli açıklamalar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN