Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükelçisi’nden Türk halkına övgü

’ın Ankara Büyükelçisi Russell, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine karşı ’de bütün insanların ülkelerini ve demokrasilerini kesin şekilde savunmak için birleştiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 16.9.2016 17:42
Vatikan Büyükelçisi’nden Türk halkına övgü

'ın Ankara Büyükelçisi Paul Fitzpatrick Russell, Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine karşı 'de bütün insanların ülkelerini ve demokrasilerini kesin şekilde savunmak için birleştiğini söyledi.

VATİKAN’IN TRUVA ATI: FETÖ

ABD'de yayımlanan haftalık gazete National Catholic Reporter'a demeç veren Vatikan'ın ve Türkmenistan nezdindeki yeni büyükelçisi (Nunzio - Papalık Temsilcisi) Monsenyör Paul Russell, 15 Temmuz'daki FETÖ'nün darbe girişimi, Suriye krizi, göç krizi ve Türkiye-Vatikan ilişkilerine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

VATİKAN’DAN TÜRKİYE’YE AÇIKLAMASI

Darbe girişiminin çökmesinin ardından Türkiye'de çok sayıda belirsizlik olduğunu savunan Büyükelçi Russell, "Ancak, bu acı verici olayın insanları bir araya getirebileceğine dair umut da var. Türkiye'deki bütün insanlar, ülkelerini ve demokrasilerini kesin şekilde savunmak için birleşti. Birçok ayrışma yaşanan konu var ama bu olay, tüm halkı bir araya getirdi. Bu oldukça sıra dışı bir şeydi. Buradaki umut, Türk halkını bir araya getiren bu değerlerin daha iyi bir gelecek inşa edebilir olmasıdır." dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vatikan Büyükelçisi’nden Türk halkına övgü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN