Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'daki insan hakları ihlalleri

sözcüsü Ebu Zeyd: - "Bazı resmi dairelerinin, sadece ABD pasaportu taşıdığı için bir suçlunun serbest bırakılmasını isteyecek kadar hukukun üstünlüğü ilkesine uymaması ve seçici davranmasını kınıyoruz"

Giriş Tarihi: 19.9.2016 00:56
Mısır'daki insan hakları ihlalleri

KAHİRE (AA) - , 'nin tutuklu bulunan aktivist Aye Hicazi'nin serbest bırakılması yönündeki talebinin, "hukukun üstünlüğü ilkesine" aykırı olduğu değerlendirmesinde bulundu.

Bakanlık, ABD yönetiminin, çifte vatandaş Hicazi'nin serbest bırakılması yönündeki talebiyle ilgili yazılı açıklama yaptı. Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Ahmed Ebu Zeyd tarafından yapılan açıklamada, "Bazı ABD resmi dairelerinin, sadece ABD pasaportu taşıdığı için bir suçlunun serbest bırakılmasını isteyecek kadar hukukun üstünlüğü ilkesine uymaması ve seçici davranmasını kınıyoruz." ifadesini kullandı.

Ebu Zeyd, ABD hapishanelerindeki Mısırlı tutukluların serbest bırakılması ve kendilerine yöneltilen suçlamaların düşürülmesini istedi.

Önceki gün Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, Mısır'dan, Hicazi hakkındaki suçlamaların düşürülmesi ve serbest bırakılması talep edilmişti.

Mısır makamları Hicazi ve eşini Mayıs 2014'te "ruhsatsız çocuk bakım evi işletmek, çocukları devlet karşıtı gösterilerde kullanmak üzere bir internet ağı oluşturmak, insan ticareti amacıyla bir suç örgütü kurmak" suçlamasıyla gözaltına almıştı.Kaynak: AA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mısır'daki insan hakları ihlalleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN