Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Obama, Başbakanı Netanyahu ile görüştü

Başkanı Barack Obama, 'in işgal altındaki topraklarındaki yerleşim faaliyetlerinin endişe verici olduğunu, ABD'nin barışın sağlanmasında İsrail'in etkili bir ortağı olmaya devam etmeyi umduklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 21.9.2016 22:43 Güncelleme Tarihi: 21.9.2016 22:48
Obama, İsrail Başbakanı Netanyahu ile görüştü
Obama ve Başbakanı Binyamin Netanyahu, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Görüşmeleri çerçevesinde New York'ta bir araya geldi.

Obama, görüşme öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, Netanyahu ile İsrail ve Batı Şeria'daki gelişmeleri ele alacaklarını belirterek, "Yerleşim faaliyetleri konusunda endişeliyiz ve barışın sağlanmasında İsrail'in etkili bir ortağı olmaya devam etmeyi umut ediyoruz." dedi.

Görev süresinin üç ay sonra dolacağını anımsatan Obama, ön��müzdeki birkaç yıl içinde istikrarlı, güvenli, komşuları ve halkı ile barış içinde bir İsrail görmeyi umut ettiklerini dile getirdi.

-Netanyahu, Obama'yı golf oynamaya davet etti

İsrail Başbakanı Netanyahu ise en büyük hedeflerinin barışın sağlanması olduğunu ve İsrail halkının bu hedeften asla vazgeçmeyeceğini ifade etti.

Netanyahu, görev süresi dolacak olan Obama'nın İsrail'de her zaman memnuniyetle karşılanacağını belirterek, Obama'yı İsrail'deki evine golf oynamaya davet etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Obama, İsrail Başbakanı Netanyahu ile görüştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN