Otostopçunun öfkesi

’nın küçük bir köyünde 4 gün boyunca kimsenin aracına almadığı Fransız otostopçu, sinirlenip tabelaları söktü. Zararı ödemesi talep edilen öfkeli otostopçunun pasaportuna el konuldu

Giriş Tarihi: 21.9.2016
Otostopla dünyayı gezme çılgınlığına bir yenisi daha eklendi. Ancak durum bu kez biraz farklı. Fransız bir otostopçu, 'da küçük bir balıkçı köyüne gitti ve dört gün boyunca otostop çekerek bir aracın kendisini almasını bekledi. Ancak aradan 4 gün geçmesine rağmen kendisini kimsenin almamasına sinirlenen 27 yaşındaki genç, köyün tabelalarını yerinden sökerek adından söz ettirmeyi başardı.

'NAZİ ZELANDA OLMALI'
Cedric Claude Rene Rault-Verpre adlı turist, tabelalara tam 3 bin dolarlık (9 bin TL) zarar verdiği gerekçesiyle mahkemeye sevk edildi. Geçtiğimiz salı günü Greymouth Bölge Mahkemesi'ne çıkarılan öfkeli otostopçu, görgü tanığı olan yerli halkın kendisi hakkında iddia ettiği tabelalara kaya fırlatma ve yerinden sökme suçlamalarını kabul etmek zorunda kaldı. Verpre, 6 aydır bu ülkede kaldığını, neredeyse su isteyecek kimsenin olmadığını ve her geçen gün sinirlerinin bozulduğunu ifade etti. Ayrıca yaşam koşulları nedeniyle ülkenin adının Yeni Zelanda değil "Nazi Zelanda" olmasının daha uygun olacağını söyledi. Kendisinden istenen 3 bin dolarlık cezaya itiraz eden Verpre, tutarı ödemeye ikna olunca mahkeme tarafından pasaportuna borcunu ödeyene kadar el konuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otostopçunun öfkesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN