Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akdeniz'de 400'den fazla e hala ulaşılamadı!

açıklarında dün alabora olan tekneden geriye 43 ceset ve kurtarılmış 150 sığınmacı kaldı. Kurtarılan lerden birçoğu geceyi polis merkezinde zeminde uyuyarak geçirdi, hastaneye kaldırılanlar ise tedavi olurken sedyeye kelepçelendi.

Giriş Tarihi: 22.9.2016 15:52
Akdeniz'de 400'den fazla göçmene hala ulaşılamadı!

600 kişiyle denize açılan teknedeki diğer insanlardan haber yok! açıklarında yüzlerce i taşıyan bir tekne dün battı. Kurtarma ekipleri 150 kişiyi karaya çıkarmayı başarsa da, 43 göçmenin cesedine ulaşıldı.

Ekipler, bugün günün ağarmasıyla tekrar arama çalışmalarına başladı. Dün kurtarılan göçmenlerden birçoğu geceyi polis merkezinde zeminde uyuyarak geçirdi. Hastaneye kaldırılanlar ise, tedavi olurken sedyeye kelepçelendi. Kafr El Şeyh açıklarında alabora olan tekne 600 kişiyle Akdeniz'e açılmıştı.

Güvenlik yetkilileri teknede Mısırlı, Suriyeli ve Afrikalı göçmenlerin bulunduğunu açıklamıştı. Teknenin rotası henüz bilinmiyor ancak aracın 'ya doğru yol aldığını tahmin ediyor. Son aylarda, daha fazla sayıda göçmen Afrika kıyılarından İtalya'ya geçmeye çalışıyor. Tekneler genelde Libya'dan yola çıkıyor. Ancak yolculuğa Mısır'dan başlayanlar da var.

Haziran ayında Girit Adası açıklarında batan bir teknedeki 320 kişi ölmüş, hayatta kalmaya başaranlar teknenin Mısır'dan yola çıktığını söylemişti. Birleşmiş Milletlere bağlı Uluslararası Göç Örgütü'ne göre bu yıl 206 bin 400 göçmen Akdenizi geçti. Ocak-Haziran döneminde bu güzergahta 2800 göçmen hayatını kaybetti. Geçen yılın aynı dönemindeyse bu sayı 1838 olmuştu.
(Milliyet)

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdeniz'de 400'den fazla göçmene hala ulaşılamadı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN