Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkanı'ndan "tarihi" itiraf

Giriş Tarihi: 22.9.2016 17:12
CIA Başkanı'ndan tarihi itiraf

İstihbarat Teşkilatı () Başkanı John Brennan, işe giriş sırasında yalan makinesine bağlıyken kendisine yöneltilen bir soru karşısında Komünist Parti'ye oy verdiğini itiraf etmek zorunda kaldığını dile getirdi.

Brennan, Congressional Black Caucus Vakfının yıllık toplantısında, istihbarat toplumunda çeşitlilik konulu bir panelde konuştu.

İstihbarat alanında çalışmak isteyenlerin sicilinin başvurularını etkileyip etkilemediği sorusu üzerine Brennan, kendisinin de 'ye girerken benzer bir durumla karşı karşıya kaldığını söyledi.

Brennan, işe giriş mülakatında "Daha önce 'yi devirmek için çalışan bir grup veya bir örgüt için çalıştın mı?" sorusu karşısında dona kaldığını, mülakat sırasında kendisine yöneltilen soruya cevap vermekte çok zorlandığını ifade etti.

YALAN MAKİNESİNE BAĞLANDIM

1980 yılında işe girmeden önce Komünist Parti adayına oy verdiğini ve bu sırrını yalan makinesine bağlıyken çok zorlanmasına rağmen itiraf ettiğini belirten CIA Başkanı Brennan, şunları kaydetti:

"Demokrat veya Cumhuriyetçi olmadığımı söyledim. Üniversiteye gittiğim zamanlardı ve sistemle ilgili memnun olmadığım konular olduğunu ve değişim istediğimi belirttim. Devamında da Komünist Parti'ye üye olmadığımı beyan ettim. Hepimizin geçmişinde, düşüncesizce yaptığımız hareketler vardır. Bu bir sorun olsaydı, ben şu an burada olmayacaktım."

Brennan, teşkilatın misyonunun ifade özgürlüğü dahil anayasal değerleri korumak olduğunu bildirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CIA Başkanı'ndan "tarihi" itiraf
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN