Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İç Güvenlik Bakanından "Müslümanlarla işbirliği" çağrısı!

Giriş Tarihi: 27.9.2016 23:14 Güncelleme Tarihi: 27.9.2016 23:37
ABD İç Güvenlik Bakanından Müslümanlarla işbirliği çağrısı!

İç Güvenlik Bakanı Jeh Johnson, ABD içinde büyüyen terör olaylarını engellemek için Amerikalı Müslüman toplumla daha fazla işbirliği yapılması gerektiğini belirtti.

İç Güvenlik Bakanı Jeh Johnson, Federal Soruşturma Bürosu () Direktörü James Comey, Ulusal Terörle Mücadele Direktörü Nicholas Rasmussen, Senato'daki İç Güvenlik ve Hükümet İlişkileri Komitesi'ndeki oturuma katıldı.

Konuşmasında, Amerikalı Müslümanlarla her anlamda daha fazla işbirliği yapılması gerektiğine vurgu yapan Johnson, "Müslümanları ötekileştirmenin ABD'ye hiçbir faydasının olmayacağını" kaydetti.

Johnson, uluslararası anlamda DAEŞ gibi terör örgütleriyle mücadele için sahada birçok askeri adımın atıldığını ancak terörle mücadelede "fiziksel olmayan" alanlarda da yoğun bir çaba içinde olunması gerektiğini vurguladı. İnternet kaynaklarıyla dünyanın her köşesindeki bireylere ulaşmanın çok kolay olduğunu dile getiren ABD'li bakan, hem Müslüman toplumun liderleriyle hem de teknoloji firmalarıyla yakın çalışmaları gerektiğini ifade etti.

FBI'DAN "TERÖRİST DİASPORASI" UYARISI

Aynı oturumda söz alan FBI Direktörü Comey de New York ve New Jersey saldırılarının "daha büyük veya arkası olabilecek bir saldırı planın parçası olmadığını" kaydetti.

ABD içinde büyüyen terör tehdidinin daha üst düzey önlemler alınmasını gerektirebileceğine işaret eden Comey, Suriye ve Irak'taki "yabancı savaşçıların" diğer ülkelere geçiş yapabileceğini belirtti.

Comey, "Daha önce görmediğimiz şekilde, önümüzdeki 2 ile 5 yıl arasında bir 'terörist diasporasına' şahit olacağız." dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD İç Güvenlik Bakanından "Müslümanlarla işbirliği" çağrısı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN