Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de bir siyahiyi daha öldürdü

Giriş Tarihi: 28.9.2016 11:37 Güncelleme Tarihi: 28.9.2016 11:40
ABD'de polis bir siyahiyi daha öldürdü

San Diego'da tarafından vurulan siyahi, hastanede yaşamını yitirdi

'nin eyaletinde tarafından vurulan bir siyahinin, öldüğü bildirildi.

Polis Şefi Jeff Davis, San Diego yakınlarındaki El Cajon'da polis tarafından vurulan 30'lu yaşlardaki siyahinin kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiğini açıkladı.

ABD POLİSİ 2016'DA 561 SİVİL ÖLDÜRDÜ

Davis, bir ihbarı değerlendiren iki polisin henüz kimliği açıklanmayan siyahinin cebinden çıkardığı nesneyi kendilerine doğru çevirmesi üzerine ateş açtıklarını söyledi.

ABD POLİSİ SİYAHİ GENCİ ÖLDÜRDÜ DİRENİŞ BAŞLADI

Polis, olay anını gösteren bir video yayımladı. Yakınlardaki bir restoranda çalışan bir kişinin çektiği görüntülerde söz konusu kişinin iki eliyle tuttuğu nesneyi güvenlik güçlerine çevirdiği görülüyor.

Polislerin, siyahinin kız kardeşinin yaptığı aramaya yanıt olarak bölgeye gittiği belirtildi. Kız kardeş, söz konusu kişinin kendini kaybettiğini, tuhaf davranışlarda bulunduğunu belirterek polisten yardım istedi.

ÇOK SAYIDA KİŞİ POLİSİ PROTESTO ETTİ

Olay yeri yakınlarında toplanan çok sayıda kişi, polisi protesto etti.

San Diego'nun kuzeydoğusundaki El Cajo, 100 bin nüfusa sahip. 2010 nüfus sayımına göre El Cajo'nun nüfusunun yüzde 69'unu beyazlar, yüzde 6'sını siyahiler oluşturuyor. El Cajo, son zamanlarda Irak ve Suriye'deki çatışmalardan kaçan çok sayıda kişiyi kabul etti.

ABD'DEKİ POLİS ŞİDDETİ DÜNYA GÜNDEMİNDE

ABD'de polisin siyahilere yönelik şiddeti, daha önce de halkın tepkisine neden oldu. 2014'te Ferguson kentinde 2014'te Michael Brown adlı siyahi gencin ellerini kaldırarak teslim olmasına rağmen polis memuru Darren Wilson tarafından silahla öldürülmesi, ABD'de polis şiddetini dünya gündemine taşıdı.

Maryland eyaletine bağlı Baltimore kentinde geçen yıl 25 yaşındaki Freddie Gray'in polis tarafından gözaltına alınırken yaralanması ve sonrasında hayatını kaybetmesi de günlerce süren protestolara yol açtı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'de polis bir siyahiyi daha öldürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN