İki ülke arasında dev ticaret yapılacak

Giriş Tarihi: 28.9.2016 14:15 Güncelleme Tarihi: 28.9.2016 14:23
İki ülke arasında dev ticaret yapılacak

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson'ın ziyaretinin İngiliz basınına yansımalarında iki ülke arasındaki ticaret anlaşması planı öne çıktı.

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson'ın ziyaretinin İngiliz basınına yansımalarında iki ülke arasındaki ticaret anlaşması planı öne çıktı.

Independent gazetesi, Johnson'ın ziyaretine ilişkin haberinde, Boris Johnson'ın, 'nin AB'ye katılım girişimini desteklediğini belirterek, "Türkiye ve Birleşik Krallık arasında dev bir ticaret anlaşması yapılmak isteniyor" başlığını kullandı.

İNGİLTERE İLE ‘JUMBO BOY’ TİCARET ANLAŞMASI

Johnson'ın ziyareti kapsamında yaptığı görüşmelerde, Birleşik Krallık-Türkiye arasındaki ticari ilişkiler ve Türkiye'nin AB'ye üyelik süreci konularını öne çıkaran Independent, Johnson'ın Türk kökenini hatırlatarak, Çankırı'nın Orta ilçesine bağlı Kalfat köyü sakinlerinin Johnson'ı yakından takip ettiğini savundu.

BORİS JOHNSON'A ZOR SORU

"Boris, Türkiye'ye dostluk eli uzattı"

Ülkenin önde gelen gazetelerinden Times da, Johnson'ın Türkiye'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la tokalaşırken çekilen bir fotoğrafını sayfasında kullanarak haberine, "Boris, Türkiye'ye dostluk eli uzattı" başlığı attı.

Gazete, İngiliz bakanın ziyareti sırasında, ülkesi ve Türkiye arasında "dev bir ticaret anlaşması" yapılması umudu ile Türkiye'nin AB üyeliğini desteklediğini bildirdiğini, ayrıca Türk kökenlerinden bahsederek ve Türk malı "çok iyi çalışan" bir çamaşır makinesinin olduğunu söyleyerek Türk yetkililer ile ilişkileri tamir etmeye çalıştığını belirtti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN JOHNSON'A SÜRPRİZ HEDİYE!

Telegraph gazetesi de Birleşik Krallık'ta geçen haziran ayında yapılan AB referandumu sürecinde Johnson'ın seçmene, AB'de kalınması halinde birliğe yönelik Türk göçü tehditi uyarısında bulunmasına rağmen ziyaretinde ise Türkiye'nin AB üyeliğine destek verdiğini ifade ettiğini vurguladı.

Sun gazetesi de Boris Johnson'ın Türkiye'nin AB üyeliğine yönelik görüşünde U dönüşü yaptığı değerlendirmesinde bulunarak, haberinde, "Boris Johnson, referandum kampanyasında Türkiye'nin AB üyeliğine karşı olduğunu bildirmesine rağmen, Birleşik Krallık'ın, Türkiye'nin AB üyeliğine katılımını destekleyeceğini söylüyor." ifadesini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki ülke arasında dev ticaret yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN