Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ayaklanmasının birinci yıl dönümü

Giriş Tarihi: 30.9.2016 01:12
Filistin ayaklanmasının birinci yıl dönümü

Hamas'ın Siyasi Büro Üyesi Zehhar: - "İntifada, 'in lilere yönelik devam eden ihlallerine doğal bir cevaptır. Üzerinden bir yıl geçen bu kutlu intifada burada durmayacak ve devam edecek"

Hamas'ın Siyasi Büro Üyesi ve önde gelen yetkililerinden Mahmud ez-Zehhar, Kudüs intifadasına ilişkin, "İntifada, 'in lilere yönelik devam eden ihlallerine doğal bir cevaptır. Üzerinden bir yıl geçen bu kutlu intifada burada durmayacak ve devam edecek." dedi.

Hamas'ın Gazze limanında düzenlediği "Atlarınızı Eyerleyin" isimli festivalde konuşan Zehhar, Kudüs intifadasının başlangıcından bu yana 1 yılın geçtiğini belirtti.

İntifadanın, İsrail'in Filistinlilere yönelik devam eden ihlallerine doğal bir cevap olduğunu ifade eden Zehhar, "Üzerinden bir yıl geçen bu kutlu intifada burada durmayacak ve devam edecek. Bu intifada bir direniştir ve meyvelerini verecektir." diye konuştu.

Zehhar, intifadanın, işgalden kurtulmak ve Filistinlilerin isteklerinin gerçekleşmesi için yeni bir döneme zemin hazıladığına işaret ederek, 1948 Filistin İslami Hareketi liderlerinin rolünün, Yahudi yerleşimcilerin saygısılıklarına karşı Mescid-i Aksa'yı ve Kudüs'ü korumak olduğunu söyledi.

Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya provokatif şekilde girme konusundaki ısrarları ve Filistinlilere yönelik insan hakları ihlalleri nedeniyle geçen yıl ekim ayında başlayan Filistin ayaklanmasından bu yana 40 İsrailli ve 238 Filistinli hayatını kaybetti.Kaynak: AA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Filistin ayaklanmasının birinci yıl dönümü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN