Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ortadoğu'daki en büyük kalkınma girişimi

İslam Kalkınma Bankası (IDB) yönetiminde 'da kurulan yatırım fonu ile İslam dünyasında yaşanan "fakirlik ve bulaşıcı hastalıklarla mücadele" edilmesi hedefleniyor

Giriş Tarihi: 29.9.2016 18:59 Güncelleme Tarihi: 30.9.2016 02:04
Ortadoğu'daki en büyük kalkınma girişimi

İslam dünyasında yaşanan "fakirlik ve bulaşıcı hastalıklarla mücadele" için 2,5 milyar sermayeyle "Yaşam ve Geçim Fonu" kurulduğu bildirildi.

"Yaşam ve Geçim Fonu"ndan yapılan açıklamada, 'ın Cidde kentinde yapılan yürütme kurulu toplantısında, 2,5 milyar dolar sermayeyle fonun resmen oluşturulduğu belirtildi.

Söz konusu yatırım fonunun, Ortadoğu'daki en büyük kalkınma girişimi olduğuna dikkat çekilen açıklamada, fonun, İslam Kalkınma Bankası (IDB) yönetiminde, Kalkınma İçin İslami Dayanışma Fonu, Katar, Suudi Arabistan ve (BAE) kalkınma fonlarının desteğiyle, İslam dünyasında "fakirlik ve bulaşıcı hastalıklarla mücadele" amacıyla kurulduğu ifade edildi.

Açıklamada, İslam dünyasında fakirlik sıkıntısı çeken 30 ülkeye yardım etmeyi, buradaki halkın sağlık ve üretim seviyelerini yükseltmeyi hedefleyen fona, gelecek beş yıl süresince yatırım yapılmasının kararlaştırıldığı kaydedildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ortadoğu'daki en büyük kalkınma girişimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN