Halep'te yerleşim yerine bombalı saldırı

Giriş Tarihi: 30.9.2016 20:53 Güncelleme Tarihi: 30.9.2016 21:08
Halep'te yerleşim yerine bombalı saldırı

" etkisine" yol açan bombalarla Suriye'nin Halep kentine düzenlenen saldırılarda 30 kişi öldü, onlarca kişi yaralandı

Suriye'de Beşar Esad rejiminin kuşatması altındaki Halep'te muhaliflerin kontrolünde yer alan semtlere '' etkisine" yol açan bombalarla düzenlenen saldırısında 30 kişinin öldüğü, onlarca kişinin yaralandığı bildirildi.

Halep'teki sivil savunma yetkilisi Babiris Meşal, rejime ya da 'ya ait olduğunu düşündükleri savaş uçaklarının, muhaliflerin kontrolündeki Haydariyye semtinde Zeytuniye Caddesi ile Hüllük ve Bustan el-Başa semtlerine ''deprem etkisi'' yaratan bombalarla saldırdığını söyledi.

Saldırıda, Haydariyye'de 17, Hüllük'te 7 ve Bustan el-Başa'da 6 sivilin yaşamını yitirdiğini, onlarca kişinin yaralandığını ifade eden Meşal, ''Ruslar son dönemde Halep'te muhaliflerin denetimindeki bölgelere 'deprem etkisi' yaratan bombalarla saldırıyor. Saldırılar sadece sivil yerleşim alanlarına yapılıyor.'' dedi.

''ENKAZ ALTINDAN BİR KİŞİ CANLI OLARAK ÇIKARTILDI''

Meşal, ''Rus uçaklarının bombaladığı Haydariyye semtinde yıkılan 4 katlı bir binanın enkazları altından uzun uğraşlar sonucunda 31 yaşındaki Yusuf Hasan'ı canlı olarak çıkartmayı başardık. Kafasına kadar enkaza gömülmüş halde bulduğumuz Hasan'ı kısıtlı imkanlarla enkaz altından çıkarmayı başardık." diye konuştu.

Rejimin, Halep'te muhalif güçleri kuşattığı bölgelere, 19 Eylül'den bu yana Rusya ile birlikte artırdığı hava saldırılarında 500'e yakın kişi hayatını kaybederken bin 600'den fazla kişi yaralandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halep'te yerleşim yerine bombalı saldırı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN