Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kalbi artık onda atıyor!

kazası kurbanı Alman Kano Milli Takımı Antrenörü Stefan Henze’nin kalbi nakledilen 66 yaşındaki Brezilyalı Ivonette Balthazar, kendisini çok iyi hissettiğini söyledi

Giriş Tarihi: 2.10.2016
Kalbi artık onda atıyor!
Alman Kano Milli Takımı antrenörlerinden 35 yaşındaki Stefan Henze bu yıl 15 Ağutos'ta geçirdiği bir kazası sonucu beyin travması nedeniyle hayatını kaybetmişti. Ancak Henze'nin kalbi 66 yaşındaki Brezilyalı bir kadının hayata tutunmasını sağladı. Rus haber ajansı Sputnik'in hikâyesine yer verdiği Ivonette Balthazar, 4 yıl önce kalp krizi geçirmiş. Doktorların durumunun kritik olduğunu söylediği Balthazar bir yıl boyunca tedavi görmüş.

HENZE'NİN OLDUĞUNU BİLMİYORDU
"Zor bir yıl oldu. Sonu gelmeyen analizlerle geçti. Tedavi ilerledikçe zayıf düştüm. Yürümekte, yemekte ve herhangi bir şeyi yapmakta zorlanıyordum. Sonunda doktorum MR taramaları ve yeni analizler sonucu kalp naklinden başka şansım olmadığını söyledi" sözleriyle zor süreci anlattı. Organ nakli sırasına giren Balthazar'a gerekli analizler yapıldı. Kendisine nakil yapılacağı haberini alan Balthazar kendisinin ve ailesinin Alman Henze'ye ait kalbi alacağından habersiz olduğunu belirtiyor. Operasyondan 40 gün sonra İspanyol kadın iyileşti ve kendini çok iyi hissetmeye başladı. Artık Ulusal Kalp Enstitüsü'nün kalp hastaları için yaptığı organ bağışı kampanyalarına destek veren Balthazar, Rio kenti sokaklarında neredeyse her gün enstitünün broşürlerini dağıtıyor. Hayatı bir anda değişen Balthazar, "Herkese teşekkür ediyorum. Enstitüsü tarafından başlatılan kampanyaya her gün destek vermeye çalışıyorum" diyerek gönüllü olarak yardım kampanyalarında çalışmaya başladığını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kalbi artık onda atıyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN