'dan ‘vize’ açıklaması

Giriş Tarihi: 2.10.2016 15:43 Güncelleme Tarihi: 2.10.2016 16:20
Rusya'dan ‘vize’ açıklaması

Ekonomik Kalkınma Bakan Yardımcısı Aleksey Lihaçev, bakanlığın Dışişleri Bakanlığı’ndan ile iş sektörü için vizesiz rejim konusunda anlaşılmasını talep ettiğini açıkladı.

Lihaçev, Tass haber ajansına yaptığı açıklamada, " Dışişleri Bakanlığı'ndan girişimcilerimiz başta olmak üzere vatandaşlarımızın 'yi vizesiz rejim ile ziyaret etmelerini öngörecek eşit kararların alınması için Türkiye Dışişleri Bakanlığı ile anlaşılmasını talep ettik" ifadelerini kullandı.

RUSYA İLE PASAPORTSUZ UÇUŞ GÜNDEMDE

Lihaçev, Ağustos ayı başında bakanlığın ülke yönetiminden, Devlet Başkanı Vladimir Putin'den hem ticaret hem hizmet alışverişi hem de turizm sektörünün gelişmesi işbirliği prensiplerine dönüleceğine ilişkin kesin sinyaller aldığını hatırlattı. Lihaçev, "Bu çalışmayı birbirimize doğru attığımız ortak adım olarak algılıyoruz. İş sektörü için Türkiye'ye vizeler pahalı ve alması o kadar da kolay değil" diye ekledi.

Eylül ayı sonunda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Rusya Ekonomik Kalkınma Bakan Yardımcısı Lihaçev ile görüşmesi çerçevesinde Türkişletmeciler için vizesiz rejim talep etti ve ülkelerin eski ticari hacmine ulaşmalarını ümit ettiğini belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rusya'dan ‘vize’ açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN