Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Halep’teki insanlığa sığmayan vahşet”

Giriş Tarihi: 3.10.2016
“Halep’teki insanlığa sığmayan vahşet”

Şam rejimi ve bombardımanları, Halep'teki sivillerin üzerine ölüm yağdırmaya devam ederken, uluslararası camia Beşar Esad yönetimini ve Moskova'nın politikasını kınamayı sürdürüyor. Son bir hafta içinde Halep'in en büyük hastanesini iki kez vuran Şam rejimi, Halep'te ilerleme kaydettiğini açıkladı. Buna karşılık Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Ofisi Başkanı Stephen O'Brien "Halep'in doğusundaki vahşet seviyesi, hiçbir insanoğlunun maruz kalmaması gereken seviyeye çıktı" ifadelerini kullandı. O'Brien, "sivillerin yaşadığı cehennem ortamının son bulması için uluslararası camiaya acil harekete geçme çağrısında" bulundu. Halep'te doktor yetersizliğinden yaralıların tedavi edilemediği belirtiliyor. Arap Birliği de açıklamasında, rejimin rastgele attığı varil bombalarının ve Halep'teki açlık kuşatmasının "savaş suçu" olduğunu duyurdu.

KOALİSYON UÇAKLARI MUSUL'U VURUYOR
Irak'taki yerel haber siteleri ve Peşmerge yetkilileri, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon uçaklarının, Musul kent merkezindeki DEAŞ hedeflerini vurmaya başladığını duyurdu. Peşmerge güçlerinin ise Musul'un doğu girişindeki bölgeleri obüslerle bombaladığı bildirildi.

"SURİYE'DE İKİNCİ BİR ÜSSE İHTİYAÇ VAR"
Plehanov Ekonomi Üniversitesi öğretim üyesi Aleksandr Perenciyev, haber sitesi Sputnik'e verdiği röportajda, Rusya'nın Suriye'deki Hymeymim Hava Üssü'nün yanısıra, ikinci bir hava üssüne ihtiyacı olduğunu söyledi. Perenciyev, ikinci üssün, muharebe görevlerinin etkinliğini artırmak ve giderleri azaltmak açısından da gerekli olduğunu vurguladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Halep’teki insanlığa sığmayan vahşet”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN