Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Almanya'dan skandal karar!

Alman savcılar bir kez daha skandal bir karara imza attı. Alman savcılar Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret etmekle suçlanan Alman komedyen Jan Boehmermann hakkındaki soruşturmadan "yeterli kanıt bulunmadığı gerekçesiyle" vazgeçtiklerini açıkladı. Geçtiğimiz Ağustos ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın video-konferans sistemiyle Almanya'da yaşayan Türkler'e hitap etmesini yasaklayan Almanlar'ın 2011 yılında PKK elebaşı Murat Karayılan'ın video miting düzenlediği ortaya çıkmıştı. Nitekim yaşanan bu olayda Almanya'nın ikircikli tavrını bir kez daha göstermiş oldu.

Giriş Tarihi: 4.10.2016 17:08 Güncelleme Tarihi: 4.10.2016 17:47
Almanya'dan skandal karar!

Almanya'dan bir hazımsızlık örneği daha! Alman savcılar Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret etmekle suçlanan Alman komedyen Jan Boehmermann hakkındaki soruşturmadan vazgeçtiklerini açıkladı. Boehmermann Mart ayında televizyonda Erdoğan hakkında taciz edici ve onur kırıcı olarak nitelenen bir şiir okumuş, ardından Erdoğan komedyen hakkında şikayette bulunmuştu.

ALMAN DEVLET TELEVİZYONUNDA ERDOĞAN'A ÇİRKİN SALDIRI

MERKEL'E AĞIR ELEŞTİRİ GELMİŞTİ

Alman hükümeti Boehmermann aleyhine soruşturma başlatılması için savcılara izin vermiş, bu karardan ötürü Başbakan Angela Merkel ağır şekilde eleştirilmişti.

ALMANYA'DAN SKANDAL KARAR

Alman savcılar bugünkü açıklamalarında komedyen aleyhine resmi suçlama getirilmesi için yeterli kanıt bulamadıklarını belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Almanya'dan skandal karar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN