Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ABD'den ÖSO'ya tuzak

Giriş Tarihi: 6.10.2016 09:06 Güncelleme Tarihi: 6.10.2016 15:22
ABD'den ÖSO'ya tuzak

Muhalif komutanlar, “ABD’nin yürüttüğü politikalar ve aramıza ektiği fitne tohumları sebebiyle içimizde çatışmalar oluyor. En son Ahrar el Şarkiya ve Liva el Hamza çatıştı. 6 arkadaşımız hayatını kaybetti ve 14 askerimiz yaralandı” dedi.

ABD'nin Suriye'de savaşan gruplara 'PYD ile anlaşın, önce Kuzey Halep sonra da Rakka'yı DAEŞ'ten temizleyin' baskısı yaptığı ortaya çıktı. Muhalif grupların ABD nedeniyle birbirine düştüğünü belirten bazı komutanlar, "ABD'nin yürüttüğü politikalar ve aramıza ektiği fitne tohumları sebebiyle içimizde çatışmalar oluyor. En son Ahrar el Şarkiya ve Liva el Hamza çatıştı. 6 arkadaşımız hayatını kaybetti ve 14 askerimiz yaralandı" dedi.

ABD, Halep'in kuzeyinde savaşan gruplara, "PYD ile anlaşın, önce Kuzey Halep sonrada Rakka'yı DAEŞ'ten birlikte temizleyin" baskısı yapıyor. Çobanbey bölgesinde Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) komutanları ile görüşen ABD'li yetkililer, 'ÖSO ve Suriye PKK'sı PYD'nin işbirliği yapması halinde, hem Halep'in kuzeyinin hem de Rakka ve Deir ez Zor bölgesinin DAEŞ'ten birkaç ay içersinde temizleneceğini' söylüyor.

ÇATIŞMALAR OLUYOR

Cerablus'tan başlayan ve 120 köyün özgürleştirildiği Fırat Kalkanı Harekatı'na katılan muhalif gruplar arasında Çobanbey bölgesinde çatışmalar yaşanıyor. Muhalifler çatışmaların nedenini ABD'nin bölgedeki varlığı ile açıklıyor. Yeni Şafak'ın konuştuğu muhalif komutanlar, "Gruplar arasında ABD'nin yürüttüğü politikalar ve aramıza ektiği fitne tohumları sebebiyle içimizde çatışmalar oluyor. En son Ahrar el Şarkiya ve Liva el Hamza çatıştı. 6 arkadaşımız hayatını kaybetti ve 14 askerimiz yaralandı" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'den ÖSO'ya tuzak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN