Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye sınırında bombalı saldırı

Suriye'nin Türkiye sınırındaki Atme çadır kentinde, Özgür Suriye Ordusu'nun nöbet değişimi sırasında düzenlenen bombalı saldırıda 20'den fazla kişi hayatını kaybetti. Saldırıyı terör örgütü DEAŞ üstlendi.

Giriş Tarihi: 6.10.2016 10:16 Güncelleme Tarihi: 6.10.2016 12:10
Türkiye sınırında bombalı saldırı

Suriye'nin Türkiye sınırındaki Atme çadır kentinde, Özgür Suriye Ordusu'nun nöbet değişimi sırasında düzenlenen bombalı saldırıda 20'den fazla kişi hayatını kaybetti.

ÖSO'NUN NÖBET DEĞİŞİMİ SIRASINDA MEYDANA GELDİ

Türkiye sınırına yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta olan ve Hatay ilinin Reyhanlı ilçesinin karşısına denk düşen Atme çadır kentinde, sivillerin güvenliğini sağlayan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçlerinin nöbet değişimi sırasında, bombalı saldırı meydana geldi.

Türkiye sınırında bombalı saldırı

AA muhabirinin çadır kentten telefonla bilgi aldığı görgü tanıkları, saldırıyı yerleşke içerisinde ÖSO'nun nöbet noktasına sokulan bir intihar eylemcisinin üzerindeki bombaları patlatarak gerçekleştirdiğini anlattı.

TSK VURDU, ÖSO İLERLEDİ

ÖLÜ SAYISININ ARTMASINDAN ENDİŞE EDİLİYOR

Görgü tanıkları, ilk belirlemelere göre 20'den fazla kişinin hayatını kaybettiğini, onlarca yaralı bulunduğunu ve ölü sayının artmasından endişe duyulduğunu bildirdi. Hayatını kaybedenlerin ve yaralananların büyük bölümünün ÖSO mensupları olduğu öğrenildi.

SALDIRIYI DEAŞ ÜSTLENDİ

Saldırıyı, sosyal medya hesapları üzerinden açıklama yapan terör örgütü DAEŞ üstlendi.

BAŞBAKAN YARDIMCISI NUMAN KURTULMUŞ'TAN İLK AÇIKLAMA

Atme çadır kentinin bombalanmasıyla ilgili soruyu cevaplandıran Kurtulmuş, "Olayın detayını henüz bilmiyoruz. Patlama olduğuna ilişkin bilgiler var. Ümit ederim büyük bir zayiat olmamıştır. Maalesef Suriye ve Irak'taki siyasi karışıklıkların, orada devam eden iç karışıklıkların vekalet savaşlarının bütün her yere büyük zararı oluyor. Türkiye'ye de büyük zararı olduğunu görüyoruz. Mülteci kampına yapılan saldırı bir insanlık suçudur. Oradaki insanlar zaten evlerinden barklarından normal hayatlarından uzaklaştırılmış olan insanlardır. Geleceği çalınmış olan insanlardır. Bunu yapanlar insanlık dışı bir suç işlemişlerdir. Dünyanın her yerinde mülteci kampları korunası yerler olmaktadır. Olayın detayları ortaya çıktıkça Türkiye olarak gerekli tepkimizi ortaya koyacağız" dedi.

SİRTE'DE DEAŞ ÇATIŞMASI: 80 ÖLÜ!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye sınırında bombalı saldırı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN