Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alman Bakan: 'nin yanındayız

Almanya Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanı Dr. Gerd Müller, ülkesinin Suriyeli sığınmacılar konusunda ’nin yanında durduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 7.10.2016 17:38
Alman Bakan: Türkiye'nin yanındayız

Almanya Federal Cumhuriyeti Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanı Dr. Gerd Müller, Suriye sınırındaki kentlerde barınan sığınmacıların durumlarını yerinde görmek üzere beraberindeki heyetle geldiği Gaziantep'te, valiliği ziyaret etti. Vali Ali Yerlikaya tarafından karşılanan Alman bakan Müller, kentte barınan Suriyeli sığınmacıların durumlarıyla ilgili bilgi aldı.

Bakan Gerd Müller, ülkesinin sığınmacılar konusunda 'nin yanında durduğunu belirterek, "Çok büyük işler yapılıyor. Çok büyük başarılar elde ediliyor. Burada yapılması gereken iş varsa da bu konuda birlikte çalışmak adına, 'nin yanında duruyoruz. İlçe belediyelerine de destek vermek adına burada görüşmeler yapacağım. Diğer tarafından öğretmenlerin eğitimiyle birlikte yüzde 100 olarak Suriyeli mültecilerin çocuklarının eğitimlerinin sağlanmasını amaçlayıp bu konuda destek sağlamak istiyoruz" dedi. Vali Ali Yerlikaya ise, 350 bin dolaylarında Suriyelinin barındığı Gaziantep'teki sığınmacı çocukların eğitimiyle ilgili destek sağlanmasını istedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alman Bakan: Türkiye'nin yanındayız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN