Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Albayrak Kongresinin açılış konuşmasını yaptı

Giriş Tarihi: 9.10.2016 12:33 Güncelleme Tarihi: 10.10.2016 02:05
Bakan Albayrak Dünya Enerji Kongresinin açılış konuşmasını yaptı

ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak bugün İstanbul'da 23'üncüsü gerçekleşen Enerji Kongresi'nin açılış konuşmasını yaptı.

ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak bugün İstanbul'da 23'üncüsü gerçekleşen Enerji Kongresi'nin açılış konuşmasını yaptı. Albayrak Şemdinli'den şehit haberlerinin geldiği bir günde yapmak zorunda kaldığı açılış konuşmasını "Barış için enerji", "Barış için paylaşım" sloganları üzerine inşaa etti.

İşte Albayrak'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

TERÖR VURGUSU

Teröristin iyisinin ve kötüsünün olmadığı "Benim teröristim, senin teröristin" gibi bir anlayışın olmadığı gerçeğinden hareketle tüm dünyadaki dost ülkelere teröre karşı ortak bir duruş sergilenmesi gerektiğinin nasıl bir ihtiyaç olduğunu söylemek istiyorum. Ben dünyaya samimiyet çağrısında bulunmak istiyorum. Terör her geçen gün dünyayı, bölgemizi yakmaya devam ediyor. Her zamankinden daha fazla samimiyet gösterilmesi gerekiyor. Tekrardan şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum...

"BARIŞ İÇİN PAYLAŞIM"

85 ülkeden 265 konuşmacının 60 toplantı üzerindeki buluşmasıyla çok verimli bir süreci başlatıyoruz. Barış ve huzura önemli katkılar sunacak bu gibi uluslararası organizasyonu önemsiyoruz. Ve umuyoruz ki taraflar, bütün paydaşlar "barış için paylaşım" ilkesine büyük bir katkıda bulunacaklardır. Enerji paydaşlarını bir araya getirerek adil bir küresel geleceğin inşaa edilmesi açısından önemli bir mihenk taşı olduğunu düşünüyoruz.

Enerji Bakanı Albayrak Dünya Enerji Zirvesi'nin açılışını yaptı

TÜRKİYE HEP GÜVENİLİR BİR PARTNER OLMUŞTUR

Türkiye coğrafi bir terimin çok ötesinde batı ve doğuyu birbirine bağlayan sadece bir kara parçası değildir. Bir enerji köprüsü de kurmaktadır. Jeopolitik konumu, "Avrupa'nın enerji ve arz dinamiği, güvenliği Türkiye'den Başlar" sözünü doğruluyor. Bölgesel barışın ve huzurun oluşmasına her zamankinden daha fazla özveri, barış ve istikrarın kaynağı olarak bugüne kadar yürütülen enerji zirvelerinde her zaman güven veren bir partner olmuştur.,

Bu toplantıların dünya ekonomi ve enerji piyasalarına, bölgesel ve küresel barışa olumlu katkı yapacağına inancımız tamdır. Katılımcılara, basın mensuplarına teşekkür ediyorum.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Albayrak Dünya Enerji Kongresinin açılış konuşmasını yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN