Ünlü parkta alarmı

ABD'nin  kentinde , kentin sembol mekanlarından Central Park'ta son dönemde cinsel taciz vakalarının artması üzerine ek tedbirler aldı.

Giriş Tarihi: 12.10.2016 21:20 Güncelleme Tarihi: 12.10.2016 21:29
Ünlü parkta tecavüz alarmı

Central Park'ta en son yaşanan olayından sonra Teşkilatı (NYPD) ekipleri, parktaki güvenlik önlemlerini ve devriyeleri artırmak zorunda kaldı.New York Emniyet Müdür Yardımcısı Carlos Gomez, parktaki polis sayısının artırılacağını bildirdi. Açıklamasında, polisin 24 saat boyunca tur atacağını belirten Gomez, polis sayısının park çevresinde de artırılacağını kaydetti.

Parktaki en son tecavüz vakasına maruz kalan kurban, 28 yaşındaki bir kız koşucu olmuştu. Polis, pazartesi gecesi meydana gelen olayda şüphelinin turuncu renkli tişört giyen "30 yaşlarında 'pis bıyıklı' biri" olduğunu açıklamıştı. Cinsel saldırı, parkın 110. Sokak ile Lenox Caddesi arasında kalan bölümünde saat 21:30 sıralarında meydana gelmişti.

Parktaki saldırıların önemli kısmı, cinsel saldırıyla birlikte cep telefonu hırsızlığı şeklinde gerçekleşiyor. Pazartesi gecesi mağdurunun da cep telefonu çalınmış, telefondaha sonra Bronx'ta bulunmuştu. Son 10 günde parkta 5 hırsızlık olayı medyana gelirken, bunların tamamı cep telefonu hırsızlığı şeklinde oldu.

Bu arada, parktaki cinsel saldırı vakalarının son günlerde artış göstermesine rağmen, NYPD'nin açıklamasına göre, Central Park'taki tecavüz vakalarında son bir yılda yüzde 17'ye varan düşüş yaşandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlü parkta tecavüz alarmı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN