Obama'ya eleştirisi

The American Interest dergisi ABD Başkanı Barack Obama'yı eleştiri yağmuruna tuttu. Obama'nın izlediği politikalarla 'yi kaybettiğini yazan dergi, 'nin Batı'ya özellikle de ABD'ye yabancılaştığını söyledi.

Giriş Tarihi: 18.10.2016 10:45 Güncelleme Tarihi: 18.10.2016 11:19
Obama'ya Türkiye eleştirisi

The American Interest dergisi verdiği haberde ABD Başkanı Barack Obama'nın tutarsız politikası nedeni ile Rusya'nın Ortadoğu siyasetinde önemli bir rol oynadığını ve ile yeniden kurulan ilişkilerin sadece Washington'un değil, aynı zamanda NATO'nun da bir problemi olduğunu yazdı.

TÜRKİYE'Yİ ABD'YE YABANCILAŞTIRDI

Obama'nın Suriye politikasının Amerika'nın çıkarlarına zarar verdiğini yazan yazar, Moskova'nın Washington'un kararsızlığından faydalanarak İran ve ile karlı bir ticari ilişki kurduğunu yazdı. Yazıda ayrıca Rusya'nın NATO'ya ciddi bir yara verdiği ve 'nin Batı'ya özellikle de ABD'ye yabancılaştırdığı belirtildi.

The American Interest Dergisinde yayınlanan makalede, "Suriye'de birçok zorlu problem var ve alternatifleri az, ancak Obama'nın Suriye politikası en kötülerinden birisi ve en üzücü örneklerden birisi olarak uzun yıllar boyunca dünya siyasi arenadaki yerini alacak." ifadesi yer aldı.

OBAMA'DAN TERÖR ÖRGÜTÜ YPG'YE DİREKT SİLAH PLANI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Obama'ya Türkiye eleştirisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN