Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'’nin desteği olmadan ’de yaptıklarımızı yapamazdık'

CENTCOM Komutanı General Votel, “ müttefikimiz olan , bu kampanya için olağanüstü bir biçimde önemli. Türkiye’nin desteği olmadan şu anda ’de yaptıklarımızı yapamazdık.” dedi.

Giriş Tarihi: 19.10.2016 22:46 Güncelleme Tarihi: 19.10.2016 23:57
'Türkiye’nin desteği olmadan Suriye’de yaptıklarımızı yapamazdık'

Merkez Kuvvetler Komutanı (CENTCOM) General Joseph Votel, 'nin terör örgütü 'e karşı yürütülen kampanyada "olağanüstü öneme" sahip olduğunu belirterek, "Türkiye'nin desteği olmadan şu anda 'de yaptıklarımızı yapamazdık." dedi.

ABD'nin Ortadoğu'daki operasyonlarını yürüten CENTCOM'un komutanı General Votel, düşünce kuruluşu Amerikan İlerleme Merkezi'nde ABD'nin bölgedeki stratejisine ilişkin panele katıldı.

Votel, bir soru üzerine, Türkiye'nin bugüne kadar DEAŞ karşıtı mücadeleye sunduğu olumlu katkılara dikkati çekti. Votel, şunları kaydetti:

" müttefikimiz olan Türkiye, bu kampanya için olağanüstü bir biçimde önemli. Türkiye'nin desteği olmadan şu anda Suriye'de yaptıklarımızı yapamazdık. Üsleri, onlardan aldığımız diğer destekler bizim yaptıklarımız için son derece önemli."

Votel, Suriye'nin kuzeyindeki Dabık köyünün de DEAŞ'tan alınmasının önemli bir operasyon olduğunu bildirdi.

Türkiye'nin sınırı boyunca, Cerablus'tan başlayıp batıya doğru ilerleyen operasyonlarında son olarak Dabık'ın alındığını anımsatan Votel, "9 saatten biraz fazla sürdüğünü düşünüyorum ama başarılı bir operasyondu. Bu yapılması gereken bir operasyondu. Koalisyonun hava desteği, Türk ordusu ve zaman içerisinde eğittiğimiz bazı muhalif unsurların karma desteğiyle yaptık." dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Türkiye’nin desteği olmadan Suriye’de yaptıklarımızı yapamazdık'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN