Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tutarsız politikaları ’yi uzaklaştırdı

Giriş Tarihi: 19.10.2016
Tutarsız politikaları Türkiye’yi uzaklaştırdı

American Interest dergisi, Obama’nın tutarsız dış politikasının ile ilişkilere zarar verdiğini yazdı. Modern Diplomacy sitesi ise “15 Temmuz’da ABD’nin planları suya düştü” dedi

ABD'de yayımlanan aylık dış politika ve uluslararası ilişkiler dergisi The American Interest, ABD Başkanı Barack Obama'nın tutarsız politikalarının -ABD ilişkilerini olumsuz etkilediğini yazdı. "Rusya'nın Ortadoğu siyasetinde önemli bir rol oynadığı ve ile yeniden kurulan ilişkilerin sadece Washington'un değil, aynı zamanda NATO'nun da bir problemi olduğu" yorumunu yapan dergi, Moskova'nın Washington'un kararsızlığından faydalanarak İran ve ile ticari ilişki kurduğunu yazdı.

"DARBE PÜSKÜRTÜLDÜ"
Modern Diplomacy isimli internet sitesiyse Türkiye- Rusya yakınlaşmasına işaret ederek, ABD'li siyasetçilerle CIA-Pentagon ikilisinin Rusya ve Türkiye ilişkilerini bozma girişiminin geri teptiği yorumunda bulundu. Modern Diplomacy, Türk hükümetinin 15 Temmuz darbe girişimcilerini ezip geçmesiyle bir süre önce yürürlüğe konulan ABD-Almanya yönetimindeki "Türkiye'yi istikrarsızlaştırma" planının da böylece suya düştüğünü belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tutarsız politikaları Türkiye’yi uzaklaştırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN