'ın Milli Meclis Başkanı Sadık ile görüşmesi

Başbakan , Milli Meclis Başkanı Sadık ile dün yaptığı görüşmede, 'ın terörle mücadele ve kalkınma çabalarında yanında olduklarını ve parlamenter diplomasi dahil, üst düzeyli diyaloğu sürdürerek, her alanda iş birliğini artırmayı arzu ettiklerini ifade etti

Giriş Tarihi: 19.10.2016 11:13 Güncelleme Tarihi: 19.10.2016 11:14
Yıldırım'ın Pakistan Milli Meclis Başkanı Sadık ile görüşmesi

Başbakan Binali , Milli Meclis Başkanı Serdar Ayaz Sadık ile dün yaptığı görüşmede, 'ın terörle mücadele ve kalkınma çabalarında yanında olduklarını ve parlamenter diplomasi dahil üst düzeyli diyaloğu sürdürerek her alanda iş birliğini artırmayı arzu ettiklerini belirtti.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Yıldırım Çankaya Köşkü'nde, İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği Toplantısı vesilesiyle Türkiye'de bulunan Sadık ile dün görüştü.

Görüşmede, Pakistan ile tarihe dayanan dostluk ve kardeşlik bağlarına sahip olduklarını ifade eden Yıldırım, Pakistan'ın mutluluk, istikrar, güvenlik ve refahını Türkiye'ninkinden ayrı görmediklerini vurguladı.

Yıldırım, Pakistan'ın terörle mücadele ve kalkınma çabalarında yanında olduğunu ve parlamenter diplomasi dahil üst düzeyli diyaloğu sürdürerek her alanda iş birliğini artırmayı arzu ettiklerini kaydetti.

Konuk Meclis Başkanı Sadık ise Yıldırım ile aynı hissiyata sahip olduğunu, 15 Temmuz menfur darbe girişimi sonrasında gerek Pakistan devleti ve milleti gerek Pakistan Milli Meclisi olarak güçlü bir dayanışma gösterdiklerini, bu çerçevede bir parlamenter heyeti Türkiye'ye gönderdiklerini, bundan sonra da kardeş Türkiye ile her alanda omuz omuza olacaklarını bildirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldırım'ın Pakistan Milli Meclis Başkanı Sadık ile görüşmesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN