DEAŞ'tan hain taktik

Musul operasyonları kapsamında Irak ordu güçleri tarafından DEAŞ'tan temizlenen Musul'un Nemrud kasabasına bağlı köyler terör örgütünün n topu saldırılarına maruz kalıyor. Operasyon sırasında en büyük engelin intihar eylemcileri ve yüklü araçların kullanılması olduğu belirtiliyor.

Giriş Tarihi: 20.10.2016 07:43 Güncelleme Tarihi: 20.10.2016 07:46
DEAŞ'tan hain taktik

Irak Ordusu 3. Tugay Komutanı Yarbay Amir Casim yaptığı açıklamada, ''Musul operasyonu kapsamında bölgede DEAŞ kontrolündeki 23 köyün kurtarılmasından sorumluyuz. Bölgede kurtardığımız Kahhara, İbharim Halil ve Adle köyleri zaman yakın mesafedeki DEAŞ militanlarının n topu saldırısına uğruyor. Operasyona şimdilik iki gün ara verdik ama bölgede DEAŞ tehdidine son vermekte kararlıyız." diye konuştu.

BOMBA YÜKLÜ ARAÇ VE CANLI BOMBALAR

Operasyon sırasında en büyük engellerinin yüklü araç ve canlı bombalar olduğunu belirten Yarbay Casim, ''DEAŞ, çatışma gücünü kaybetmiş. Bu savaşta intihar eylemcileri ve bomba yüklü araçları kullanıyor. Bu yöntem ilerlememizi yavaşlatıyor ama durdurmuyor. Hava desteğini beklediğimiz kadar alamıyoruz. Buna rağmen hava saldırıları DEAŞ militanlarını etkisizleştirildi ve bu sayede çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirdik'' ifadelerini kullandı.

Öte yandan Reuters Musul'da çekilen DAEŞ'li teröristlerin görüntülerini yayınladı. Musul'un bilinmeyen bir bölgesinde çekilmiş görüntülerde DAEŞ'li militanların Musul sokaklarında devriye gezdiği iddia edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DEAŞ'tan hain taktik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN