Rus filosu alarma yol açtı!

'ye gitmek üzere yola çıkan Rus uçak gemisi ve nükleer füze gemisinin de bulunduğu filo, İskoçya açıklarında ve İngiliz donanması tarafından kıskaca alındı. Gemideki uçakların havalandığı fotoğrafları paylaşan İngiliz basını 'Ruslar geliyor' başlığını attı.

Giriş Tarihi: 20.10.2016 17:06 Güncelleme Tarihi: 20.10.2016 17:52
Rus filosu alarma yol açtı!

Rusya Kuzey Filosu'ndaki Amiral Kuznetsov uçak gemisinin başını çektiği filo, Kuzey Denizi'ndenAkdeniz'e doğru yol alıyor. İngiliz basını, İskoçyaaçıklarındaki geminin Kraliyet donanması ve Norveçtarafından izlendiğini belirtiyor.

'Ruslar geliyor' başlığını atan İngiliz Daily Mail gazetesi, 'ye gidecek filoda uluslararası sularda hava operasyonu yapıldığını belirterek SU-33 bombardıman uçakları ile KA-27 helikopterlerinin havalandığı fotoğrafları sayfalarına taşıdı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN!

NATO GEMİLERİNİN ÇOK YAKININDA UÇTU

Rus pilotların eğitim uçuşları İngiltere ve Norveç tarafında tedirginlik yaratırken, gazeteye göre helikopterler bölgedeki gemilerinin çok yakınında uçtu. Bölgedeki altı savaş gemisi tarafından da yakından izlenen Rus filosu, Fransa ve İngiltere arasındaki Dover Boğazı'nı geçecek.

Norveç ve İngiliz Kraliyet Donanması'nın bölgede çektiği fotoğraflarda, tarafların birbirlerine gözdağı verdiği açık bir şekilde görülüyor.

Moskova yönetimi, Pazar günü Amiral Kuznetsov öncülüğündeki bir grup savaş gemisini tatbikat için Akdeniz'e gönderdiğini duyurmuştu. Filoda nükleer füze gemisi Pyotr Vekiliy, denizaltısavar gemiler Severmorsk ve Vice-Admiral Kulakov bulunuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rus filosu alarma yol açtı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN