Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den 'ya sinyali

karşıtı koalisyonda yer alan 13 ülkenin savunma bakanlarının katıldığı toplantıda konuşan Savunma Bakanı Ashton Carter, 'un yanı sıra 'de DEAŞ'ın 'deki en önemli kalesi, konumunda bulunan 'ya da yakında başlayacağının sinyalini verdi.

Giriş Tarihi: 26.10.2016 05:01 Güncelleme Tarihi: 26.10.2016 05:51
ABD'den Rakka'ya operasyon sinyali
Toplantının yapılacağı salonun kapısında Fransa Savunma Bakanı Jean-Yves Le Drian tarafından karşılanan Carter, içeri girmeyerek savunma bakanlarının karşılanmasında Fransız meslektaşına eşlik etti. Daha sonra toplantıda bir konuşma yapan Carter, şimdiye kadar planlanana göre giden unun gelişmesinin cesaret verici olduğunu belirterek 'Şunu biliyoruz ki zorlu bir savaş olacak. Savaş sürdükçe belki de daha fazla direniş göreceğiz, özellikle koalisyon ortaklarımız kent merkezine yaklaştığında böyle olacağından neredeyse eminiz. Irak güvenlik güçlerinin başarılı olacağına inanıyorum' dedi.

Haber başlıklarında Musul'un yer aldığını ancak bunun üstünde çalışılan tek operasyon olmadığını vurgulayan Carter, 'Musul'a ek olarak, 'ın 'deki güç merkezi var. 'deki ortağımız yerel güçler de kesinlikle DEAŞ'ı yıkacak' diye konuştu. Rakka'yı alacak güçlerin mutlaka yerel güçler olması gerektiğini vurgulayan Carter, 'Bu bizim her yerdeki ilkemiz. Bu, DEAŞ'ın temelli yenilmesi için son derece önemli' dedi.

ile de birlikte çalışmayı sürdürdüklerini dile getiren Carter, 'Türkiye- sınırını güvenlik altına almak için de oradaki yerel güçlerle çalışıyoruz. Oradaki amacımız, Türkiye'yi yada başka ortaklarımızı tehdit edebilecek yabancı savaşçı geçişini önlemek' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'den Rakka'ya operasyon sinyali
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN