'dan sığınmacılara skandal 'hijyen' önlemi

'nın Manş denizi kıyısında bulunan Calais kentindeki Jungle sığınmacı kampının tahliyesinde büyük bir skandala imza attı. Fransızlar sığınmacıları taşıyan otobüs koltuklarının tamamen plastikle kaplandı.

Giriş Tarihi: 26.10.2016 01:45
Fransa'dan sığınmacılara skandal 'hijyen' önlemi
Jungle'dan ayrıldıktan sonra ülkedeki sığınmacı merkezlerine gönderilen sığınmacıların bindikleri otobüslerdeki bu detay sosyal medyayı karıştırdı.

Sığınmacıları taşımak üzere devlet tarafından tahsis edilen yüzlerce otobüsün koltuklarının, hijyen gerekçesiyle kalın ve şeffaf bir plastikle kaplanmış olduğu görüldü.

Pas-de-Calais Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, kararın otobüs firması tarafından alındığını ve kendilerinin konuya ilişkin yorum yapamayacağı kaydedildi.'SALGIN HASTALIK' RİSKİ OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜŞLER

Calais Belediye Başkanı Natacha Bouchart ise devletin söz konusu otobüs firmasıyla bu tarz detayları görüşmüş olduğunu söyleyerek şunları kaydetti:

Paris'teki derme çatma sığınmacı kamplarının tahliyesinde de sığınmacıların tahliye edildiği otobüslerde koltukların plastikle kaplandığı biliniyordu. Paris'teki tahliyelerde Fransız polisinin maske ve eldiven taktığı, hatta botlarının üzerine poşet geçirdiği de görülmüştü.

Bazı Fransız gazeteciler, 850 gazetecinin izlediği Jungle'ın tahliyesinde "'nın imajı için" polisin maske ve eldiven takmaktan vazgeçtiği yorumunda bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fransa'dan sığınmacılara skandal 'hijyen' önlemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN