Türkiye'nin en iyi haber sitesi

-Suudi Arabistan ilişkilerinde yeni dönem

Dışişleri Bakanı Şükri: "Suudi Arabistan'la herhangi bir kriz yok. Tam tersine, iki ülke arasında sürekli istişare söz konusu"

Giriş Tarihi: 26.10.2016 17:05
Mısır-Suudi Arabistan ilişkilerinde yeni dönem

Dışişleri Bakanı Samih Şükri, Suudi Arabistan ile Mısır arasında herhangi bir kriz olmadığını belirtti.

Mısır'ın Şarm eş-Şeyh kentinde yedincisi düzenlenen Afrika'daki Barış Elçileri ve Aracıları Buluşması'nda konuşan Şükri, Mısır ile Suudi Arabistan arasında özellikle konusunda gerginlik olduğu yönündeki iddialara ilişkin değerlendirmede bulundu.

Şükri, "Suudi Arabistan'la herhangi bir kriz yok. Tam tersine, iki ülke arasında sürekli istişare söz konusu. Mısır, Arap ulusal güvenliğini korumak ve halklara hizmet etmek amacıyla Arap ülkeleriyle dayanışmayı güçlendirmeye çalışıyor." dedi.

Mısır'ın 'deki krizin sona ermesi için Birleşmiş Milletler ve aktif ülkelerle her türlü çabayı ortaya koyduğunu dile getiren Şükri, "Suriye konusunda tutumumuz net. Suriye halkının acılarının dinmesi ve insani yardımların ulaştırılması için yoğun çalışmalar yapıyoruz." diye konuştu.

Mısır Dışişleri Bakanı ayrıca, İspanya ve Yeni Zelanda ile Suriye konusunda ortak bir karar tasarısı üzerinde çalıştıklarını, tasarının insani konuları, çatışmaların sonlandırılmasını ve 5 yıllık barışçıl bir çözüm planını içerdiğini kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mısır-Suudi Arabistan ilişkilerinde yeni dönem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN